דיווח: חמד במו"מ מתקדם עם ווסטרן סידני

הישראלי יעזוב את וולינגטון, אך יישאר בליגה האוסטרלית

תומר לוי
תומר לוי  10.07.21 - 10:08
תחילת כתבה

תחנה חדשה בקריירה לתומר חמד: הבוקר (שבת) הודיעה קבוצתו, וולינגטון פיניקס המשחקת בליגה האוסטרלית כי החלוץ לא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה. זמן קצר לאחר מכן, התפרסמו דיווחים באוסטרליה כי ווסטרן סידני וונדררס נמצאת איתו במשא ומתן מתקדם, והיא ככל הנראה תהיה קבוצתו החדשה של חמד, שיישאר באוסטרליה - ואף בסידני, בה התגורר בשנה האחרונה.

חשוב לציין כי למרות שהפיניקס שייכת לוולינגטון, שהיא בירת ניו זילנד, הקבוצה התאמנה בסידני - וגם חמד עצמו התגורר שם. המשמעות היא שהמעבר לסידני אינו קיצוני, ואפילו טבעי לגמרי, מאחר והוא נשאר באותה העיר. ווסטרן סידני סיימה את העונה החולפת במקום השמיני בטבלת הליגה האוסטרלית, והמאמן שלה הוא קני מילר - כדורגלן עבר סקוטי, ששיחק בין היתר בקבוצות כמו סלטיק, ריינג'רס, וולבס ואפילו בורסאספור הטורקית. יש לו 69 הופעות ו-18 שערים במדי נבחרת סקוטלנד.

חמד עבר עונה מצוינת במדי וולינגטון בשורותיה חתם בקיץ שעבר. הוא כבש 11 שערים ב-21 הופעות במדיה, וסיים איתה במקום השביעי בטבלה. החלוץ הישראלי, שסוגר כבר עשר שנים בחו"ל, עשה את אחת הקריירות המרשימות של כדורגלן ישראלי מעבר לים - כששיחק בקבוצות כמו מאיורקה, ברייטון, קווינס פארק ריינג'רס - וכאמור גם וולינגטון. כעת, הוא ימשיך את ההרפתקה האוסטרלית, ככל הנראה במקום חדש.