הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההצעה מאטאלנטה שנדחתה ותג המחיר: על עתידו של מנור סולומון

האיטלקים היו מוכנים לשלם 20 מיליון יורו עבור הכישרון הישראלי, אבל העליה לשלב הבתים של ליגת האלופות טרפה את הקלפים ושחטאר דונייצק סירבה בתוקף. השנה שמחכה לליגיונר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.08.21 - 21:00

רבות דובר על מעברו של מנור סולומון לקבוצה בכירה יותר משחטאר דונייצק הקיץ. באיטליה היו אלה רומא, נאפולי ואטאלנטה ששמן הוזכר בהקשר של היהלום הישראלי, התקשורת האנגלית כבר שידכה אותו לארסנל וגם קבוצות בליגה הגרמנית גיששו בנוגע למצבו.

קבוצתו של ג'אן-פיירו גספריני הייתה הרצינית ביותר מביניהן, והגישה לאחרונה הצעה לשחטאר בגובה 20 מיליון יורו, כולל מענקים בעקבות הצלחת של השחקן, אלא שלערוץ הספורט נודע שההצעה נדחתה. בקבוצה האוקראינית מעריכים מאוד את סולומון, שבו הם רואים שחקן חשוב. לאחר התצוגות שלו נגד ריאל מדריד, נקבע לו תג מחיר בגובה 25 מיליון יורו, ואין בכוונתם למכור אותו בסכום נמוך יותר.

כזכור, סולומון נרכש ממכבי פתח תקווה תמורת 6 מיליון יורו על ידי שחטאר, מועדון עשיר מאוד מאוקראינה, שמתמחה בהשבחת כשרונות ומכירתם לאריות אירופה. זו גם הדרך הצפויה לכישרון הישראלי, אך כרגע זו אינה העת עבורו.

גם העפלה של שחטאר לשלב הבתים של ליגת האלופות שינתה את פני הדברים. ההצעה הגיע טרם המשחק, והדחה עשויה הייתה להפוך אותה לרלוונטית, אך כאמור האוקראינים העפילו לשלב הבתים. בראיונות שערך השחקן הוא לא הסתיר את רצונו לעבור לליגה טובה יותר ולעשות קפיצת מדרגה, אך כשחלון העברות באירופה מסתיים מחר, הוא יצטרך להמתין לפחות עד ינואר.

בינתיים, נציגיו פועלים במרץ על מנת למצוא את הקבוצה הבאה. אם העסקה לאטאלנטה הייתה יוצאת לפועל, זו הייתה ההעברה הגדולה ביותר עבור כדורגלן ישראלי, ובדרך הוא היה עובר שמות יוסי בניון, אייל ברקוביץ' וערן זהבי.

בתוך כך, סולומון יפספס את משחק הפתיחה של שחטאר בליגת האלופות נגד שריף טירספול המולדבית, בשל יום הכיפורים.