הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עבדה: "קשה מחוץ לבית אבל הצלחתי להשתקע"

הכישרון הישראלי של סלטיק ענה לשאלות הקהל: "הכי אוהב מוזיקה בעברית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.22 - 18:34

ליאל עבדה רק חגג לאחרונה 20, אבל הוא כבר עכשיו מהשחקנים הטובים והמשפיעים ביותר באחת משתי האימפריות של הכדורגל הסקוטי, סלטיק כמובן. שחקן ההתקפה שהגיע ממכבי פתח תקווה, כבש שישה שערים ובישל עוד ארבעה בישולים ב-21 הופעות ליגה העונה ולזכותו גם שער ושלושה בישולים בליגה האירופית. על מנת שאוהדי הקבוצה יוכלו להכיר קצת יותר טוב את הכישרון הצעיר, החשבון הרשמי של סלטיק יזם סשן של שאלות ותשובות עם עבדה, כפי שתוכלו לקרוא כאן.

האם התייעצת עם ביטון לפני שהגעת ואיזו השפעה יש לו מאז שהצטרפת? "דיברתי איתו פעם אחת על סלטיק לפני שהצטרפתי, הוא אמר שזה מועדון גדול עם קהל נפלא. הוא צדק, אני אוהב להיות פה".

השחקן שאתה הכי מסתדר איתו בסגל? "כולם יודעים שזה ניר ביטון! הוא עזר לי המון מאז שהצטרפתי ואנחנו עושים הכל ביחד".

על שינוי בחיים בגיל כזה צעיר: "זה לא פשוט לחיות במדינה אחרת בלי החברים והמשפחה אבל כל השחקנים והמאמנים נותנים לי את הביטחון וכמובן שגם ניר. אני השתקעתי כאן ואני נהנה מאוד".

מה המוזיקה האהובה עליך? "אני אוהב בעיקר מוזיקה בעברית אבל גם את דואה ליפה".

מה הן התחושות כשהאוהדים שרים את השם שלך? "בכל פעם שאני שומע את השיר שלי אני מתרגש מאוד, זה תמיד עוזר לי לתת ביצועים טובים יותר".

משחק וידיאו אהוב וספורט שאתה אוהב חוץ מכדורגל? "NBA 2K עם החברים. ותמיד נהנתי לצפות בטניס וברוג'ר פדרר, הוא השחקן האהוב עליי".

מי היה המודל לחיקוי שלך והאם הכרת שחקני סלטיק לפני שהגעת? "האהוב עליי היה כריסטיאנו רונאלדו. לגבי השחקנים, הכרתי את הסקוטים בגלל החלונות הבינלאומיים אז זה היה נחמד לפגוש את כולם ולהיות יחד בקבוצה".

מהי עמדה המקורית שלך שבה אתה מרגיש הכי בנוח, בכנף או באמצע? "אני מרגיש הכי נוח בימין, אבל אני באמת נהנה גם לשחקן באמצע כשצריך, וגם אין לי בעיה לשחק בשמאל".

מה אתה הכי אוהב ופחות אוהב בחיים בסקוטלנד? "העיר מאוד יפה, אני מרגיש בבית והאנשים מאוד אדיבים כלפי. אני לא אהבתי לנהוג בצד השני של הכביש בהתחלה אבל הצלחתי להתרגל במהרה. אין לי הרבה על מה להתלונן".