קליעה: נורבגיה ביטלה את הגעתה לישראל

רשויות הביטחון הנורבגיות הכריזו על הארץ כמקום מסוכן, הנבחרת הסקנדינבית חזרה בה מהכוונה להגיע למחנה אימון. בתוך כך, באליפות אירופה לנוער שנפתחה היום, אף ישראלי לא הגיע לגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.02.12 - 18:49
לא יזכה לשתף פעולה עם הנורבגים. סרגיי ריכטר
לא יזכה לשתף פעולה עם הנורבגים. סרגיי ריכטר
תחילת כתבה

כנראה שהחשש בעקבות הידיעות על התחממות החזית המדינית בין ישראל לאיראן מתחיל לחלחל גם לספורט. היום (חמישי) נודע כי ראשויות הביטחון בנורבגיה הכריזו על ישראל כמקום מסוכן, ובעקבות כך ביטלה נבחרת הקליעה את מחנה האימון שתכננה לערוך בארץ בחודש הבא. 

בהודעה שנשלחה להתאחדות הישראלית במייל הבוקר, לא הסבירו הנורבגים תחילה את סיבת הביטול. הנורבגים היו אמורים לקיים בישראל מחנה אימונים משותף יחד עם נבחרת רוסיה והנבחרת הישראלית, כל התיאומים כבר נעשו והודעת הביטול הלא מוסברת הפתיעה מאד.

מנכ"ל התאחדות הקליעה, יאיר דוידוביץ', שנמצא באליפות אירופה בפינלנד, נפגש אחר הצהרים עם ראש המשלחת הנורבגית וזה הסביר לו שסיבת הביטול היא הוראה מרשויות הביטחון בנורבגיה אשר קבעו שישראל היא מקום מסוכן מבחינה ביטחונית ולכן הם אוסרים על הנבחרת להגיע לארץ.

בניגוד לנורבגים שהיו אמורים להגיע עם 10 קלעים לישראל, הנבחרת הרוסית הודיעה היום לדוידוביץ' שאין שינוי בתוכניות שלה והיא תגיע לישראל עם סגל רחב של 45 קלעים, בהם כל הקלעים אשר ייצגו את רוסיה בקיץ במשחקים האולימפיים בלונדון. הנבחרת הרוסית תקיים בישראל מחנה אימונים של שלושה שבועות.

נוער: אף ישראלי לא העפיל לגמר אליפות אירופה
אליפות אירופה לנשק אוויר נפתחה היום בעיירה וירומאקי בפינלנד, עם תחרויות הנוער באקדח והנערות ברובה. את הבוקר פתח נזר צ'ורני מקלעי חיפה בתחרות האקדח. הקלע בן ה-19 סיים את התחרות עם 558 נקודות שדרגו אותו במקום ה-29 מבין 48 המתחרים.

אחר הצהריים התייצבו מול המטרות נבחרת הבנות של ישראל ברובה. הישראליות לא רשמו הצלחה, כאשר פולינה מדבינר מהפועל אשקלון הייתה הקרובה ביותר לכרטיס לגמר. מדבינר סיימה את התחרות עם 392 נקודות והמקום ה-27, שתי נקודות בלבד מהמקום שהיה שולח אותה לקרב על הגמר. לעומתה, נעמי בן חפר מהפועל מעברות השיגה רק 387 נקודות ודורגה במקום ה-53 ואילו גל טויביס ממכבי רעננה סיימה עם 380 נקודות במקום ה-69. בדרוג הנבחרות ישראל דורגה במקום ה-15 עם 1159 נקודות.

יש לזכור שהנבחרת הישראלית הייתה צעירת המשתתפות, כשאר מדבינר ובן חפר הן בנות 17 וטויביס רק בת 16. לכן התוצאות הן לא כל כך רעות והאליפות הזו היא עוד שלב בצבירת הניסיון לקראת העתיד. באליפות אירופה לנוער, מתחרים קלעים עד גיל 19, כך שלכל השלוש יהיו עוד לפחות שתי הזדמנויות בעתיד להתחרות באליפות אירופה ולהגיע להישגים טובים יותר.

מחר יתחרו שני קלעי הרובה מהפועל מעברות, עימי בן חפר וניב דשא. בן חפר בן ה-19 זכה במדליית הארד באליפות אירופה האחרונה ברובה זעיר שנערכה בקיץ שעבר בבלגרד. הוא נחשב קלע טוב יותר ברובה זעיר מאשר ברובה אוויר. לעומתו דשא בן ה-17 הוא קלע צעיר בתחילת הדרך שעדיין לא צבר ניסיון מספיק בתחרויות בינלאומיות וכמו הבנות ההחלטה של התאחדות הקליעה לשלוח אותו לאליפות הייתה כדי שיצבור ניסיון בינלאומי בתחרויות גדולות.

היום הגיעו לפינלנד קלעי הבוגרים של ישראל שיכנסו למעגל התחרויות בשבת. ראשון יתחרה קלע האקדח מהפועל אשקלון דני כץ, ואחר הצהרים בשבת יתחרו קלעיות הרובה אלה שטרנברג מהפועל מעברות, חן טל ממכבי רעננה ויעל וקסמן מקלעי נשר. ביום ראשון תיערך התחרות לגברים, סרגיי ריכטר וליאור מדלל ממכבי רעננה יחד עם ולדימיר פיבנר מקלעי חיפה ייצגו את ישראל. המטרה המוצהרת של הנבחרת הישראלית היא להשיג בסוף השבוע קווטה אולימפית נוספת לזו שהשיג כבר סרגיי ריכטר. באליפות יחולקו ארבע קווטות אחרונות בכל קטגוריה.