הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נכה, אבל לפניך: שזירי ניצח תחרות בהרצליה

הקלע הפראלימפי קטוע הרגל גבר על כל מתחריו, כולל על מאמנו גיא סטריק ועל סרגי ריכטר, שייצג אותנו בלונדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.12 - 21:16
שזירי וסטריק, קם המלפפון על הגנן (ההתאחדות לספורט הנכים)
שזירי וסטריק, קם המלפפון על הגנן (ההתאחדות לספורט הנכים)
תחילת כתבהדורון שזירי, שייצג את ישראל בקליעה במשחקים הפראלימפיים הקרובים בלונדון, הוא אמנם נכה צה"ל קטוע רגל. זה לא אומר שהוא פחות טוב ממתחרים בריאים. הקלע המנוסה, שכבר היה פעם אחת אלוף עולם, פעמיים אלוף אירופה וזוכה 6 מדליות פראלימפיות, ניצח את כל מתחריו בתחרות שהתקיימה בהרצליה תוך שהוא קובע תוצאה מושלמת.

שזירי, חבר בית הלוחם ת"א, רשם היום (שבת) הישג מדהים ונדיר כאשר קבע תוצאה של 600 נקודות מתוך 600 אפשריות בירי 60 כדור ברובה זעיר במצב שכיבה. בנוסף על התוצאה המרשימה, צריך לזכור שמדובר בתחרות שאינה מוגדרת כתחרות לנכים ובה השתתפו הקלעים הטובים ביותר בארץ.

את ההישג קבע שזירי במסגרת תחרויות הליגה הלאומית בקליעה, הזדמנות אותה ניצל כדי להקדים גם את מאמנו גיא סטריק, שקבע 596 נקודות, ואת סרגי ריכטר, שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים וקלע 593.

ההישג של שזירי, שהוא למעשה תוצאה מושלמת בענף שדורש המון סבלנות, כושר וכוח מנטלי, שווה לשיא הישראלי והעולמי בקליעה לקלעים שאינם נכים. אולם, התוצאה לא תוכר כשיא עולמי לנכים כיוון שלא נקבעה בתחרות לנכים. מאמנו של שזירי, גיא סטריק, אמר כי חניכו נמצא בימים אלה בכושר הטוב ביותר והוא מקווה שיגיע בשיאו למשחקים בלונדון.