הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתיחת פנים בווימבלדון: מתכוננים לאולימפיאדה

פחות משבוע אחרי הגראנד סלאם, הצוות במקום עובד שעות נוספות כדי לשפץ את הדשא לקראת האולימפיאדה

אופיר גולן
אופיר גולן  12.07.12 - 07:02
תחילת כתבה

פחות משבוע אחרי שבמגרש המרכזי בווימבלדון התחוללה היסטוריה, כאשר רוג'ר פדרר זכה בפעם השביעית בגראנד סלאם והישווה את שיאו של פיט סמפראס, ובאול אינגלנד קלאב כבר משנים פאזה לקראת האירוע הגדול של השנה בספורט העולמי. תחרויות הטניס של המשחקים האולימפיים, אשר ייפתחו בעוד 15 ימים בדיוק, יתקיימו על מגרשי הדשא בדרום מערב לונדון.

עוד לפני שרוג'ר פדרר הספיק לעזוב את המתחם, עוד לפני שהדמעות של אנדי מארי יבשו ובאתר הספורט הכי מלכותי שיש כבר החליפו את הצבעים המסורתיים ועטפו את המגרשים בסמלי האולימפיאדה. הבד השחור שעטף במשך עשרות שנים הוחלף בצבע הסגול, כאשר הפעם נראה את הטניסאים מתרוצצים על הדשא בצבעי המדינות ולא בלבן המסורתי כמובן.

הבעיה המרכזית בווימבלדון היא כמובן הדשא, שנשחק עד היסוד בגראנד סלאם האחרון. במהלך השבועיים הקרובים הצוות של מועדון הטניס באול אינגלנד קלאב יעבוד שעות נוספות, הרבה שעות, כדי להכשיר את המגרשים לקראת חזרתם המהירה של רוג'ר פדרר, נובאק דיוקוביץ', רפאל נדאל, אנדי מארי, סרינה וויליאמס, מריה שראפובה ועוד רבים וטובים.

"יש מתח רב, אנחנו עובדים קשה מאוד כדי להיות מוכנים בזמן למשחקים האולימפיים", אמר האחראי על תחרויות הטניס במשחקים, קלייר ווד, "אנחנו יודעים שכבר ביום שני בעוד שבוע וחצי טניסאים יתחילו להגיע כדי להתאמן לקראת האולימפיאדה ולכן הזמן שנותר לנו כדי לעשות את המהפך כאן ולהכין את הדשא הוא מאוד, אבל מאוד מאוד קצר".