קליעה: ליאור מדלל שבר את השיא הישראלי

הקלע קבע 1,269.7 נקודות באליפות הארץ בירי שלושה מצבים וניפץ את שיאו של סרגיי ריכטר, שנעדר מהתחרות

דניאל רוט  14.07.12 - 21:14
ליאור מדלל, שבר את השיא הישראלי
ליאור מדלל, שבר את השיא הישראלי
תחילת כתבהאליפות ישראל בירי שלושה מצבים הייתה מוצלחת ביותר עבור הקלע ליאור מדלל, ששבר את השיא הישראלי וקבע 1269.7 נקודות. השיא הקודם היה שייך לקלע האולימפי סרגיי ריכטר (1266.6 נק'), שקבע אותו לפני שלוש שנים בעודו בקטגוריית הנוער (עד גיל 21) באליפות הנוער הגדולה בעולם, שנערכה במטווח בזול שבגרמניה.

ליאור מדלל קבע בשלב המוקדמת תוצאה של 1,170 נקודות, שהתחלקו ל-397 נק' במצב שכיבה, 385 נק' במצב עמידה ו-388 נק' במצב כריעה. התוצאה המקסימלית לכל מצב היא 400 נק' ובסך הכל ניתן לצבור 1200 נקודות, תוצאה שאף אחד מעולם לא קבע או התקרב אליה.

בגמר עצמו הוסיף מדלל 99.7 נקודות ועקב תוצאת המוקדמות המוצלחת שלו הניקוד המשוקלל העניק לו את השיא החדש ואת התואר אלוף ישראל. מי שמחזיק עד היום בשיא תוצאה ללא גמר הוא בוריס פולק, שקבע את השיא ב-1994 בתחרות בברצלונה.

ליאור מדלל היה קרוב מאוד להשגת הכרטיס האולימפי ללונדון באליפות אירופה בשנה שעברה, אך הדבר לא צלח. גם מאמנו גיא סטריק, שמתמחה בירי במצב שכיבה ובאמתחתו השתתפות בארבע מהדורות של  משחקים אולימפיים, יתפקד כמאמן בלונדון ולא כקלע לאחר שגם הוא לא עמד בקריטריון האולימפי.

הקלע סרגיי ריכטר, שנעדר מהאליפות, מסר לאתר ערוץ הספורט שמכיוון שהמקצוע העיקרי שלו הוא ירי ברובה אוויר (10 מ', 60 כדורים), הוא העדיף להתמקד בתחרות החשובה במשחקים האולימפיים ולוותר על אליפות ישראל במצבים, המקצוע המשני שלו.