הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חאתם בן ערפה בסגל של צרפת ליורו 2012

בלאן הודיע על 12 שחקנים המשחקים מחוץ למדינה שיהיו בטורניר וכלל את קשר ניוקאסל. גם בנזמה וריברי בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.12 - 22:48
חוזר למדי הטריקולור. בן ערפה (GETTYIMAGES)
חוזר למדי הטריקולור. בן ערפה (GETTYIMAGES)
עוד 29 ימים נותרו עד לפתיחת יורו 2012, ומאמני הנבחרות כבר החלו לפרסם את הסגלים שיקחו לטורניר. מאמן נבחרת צרפת, לורן בלאן, הכריז הערב (רביעי) על רשימת השחקנים המשחקים במחוץ למדינה שייסעו עם הטריקולור לפולין ואוקראינה.

בלאן צפוי לקחת איתו סגל של 23 שחקנים לטורניר, והערב הוא הודיע על 12 צרפתים, המשחקים מחוץ לליחגה הצרפתית, שיהיו שם. את השחקנים שירכיבו את הסגל המורחב המאמן בן ה-46 צפוי לפרסם בהמשך.  השם הבולט בין 12 השחקנים הוא שמו של חאתם בן ערפה מניוקאסל, שחוזר למדי הטריקולור לראשונה מאז אוגוסט 2010. הקשר (25), שהשתקם אחרי פציעה קשה שעבר והציג יכולת מצויינת בחצי השני של העונה, הוא מעמודי התווך בהצלחה של הג'ורדיז, וכעת הוא ינסה לתרום גם בנבחרת.

שאר השחקנים שזומנו היום: גאל קלישי (מנצ'סטר סיטי), פטריס אברה (מנצ'סטר יונייטד), יונאס קאבול (טוטנהאם), לורן קוסייליני (ארסנל), אדיל ראמי (ולנסיה), פיליפ מקסס (מילאן), יוהאן קבאיי (ניוקאסל), פלורן מאלודה (צ'לסי), סמיר נאסרי (מנצ'סטר סיטי), כארים בנזמה (ריאל מדריד), פרנק ריברי (באיירן מינכן).

בלאן הסביר את ההגיון מאחורי העובדה שרק שחקנים מחוץ לצרפת זומנו עד כה: "הליגה שלנו מסתיימת אחרי כל הליגות ביארופה, ואני רוצה ששחקנים שמשחקים בחו"ל יישארו דרוכים ותחת משטר אימונים". לגבי בן ערפה הוסיף המאמן: "הוא שחקן שתמיד היה לו את הכשרון. הוא החלים מהפציעה והתבגר, והוא עשה המון עבור ניוקאסל העונה". צרפת תפתח את הטורניר מול אנגליה ב-11 ביוני בדונייצק, ולפני כן תארח למשחקי ידידות את איסלנד (27 במאי), סרביה (31 במאי) ואסטוניה (5 ביוני).