גרנט: "אלה הניצחונות הכי מתוקים, הגיע לנו"

גאנה ברבע אחרי 1:2 קשה על דרא"פ. המאמן: "הראנו גישה נהדרת". ג'יאן: "יכולים לנצח כל נבחרת באליפות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.15 - 09:38
יכולים ללכת עד הסוף? גרנט וג'יאן
יכולים ללכת עד הסוף? גרנט וג'יאן
תחילת כתבה

לאברהם גרנט יש "תחת" - ועכשיו גם כל יבשת אפריקה יודעת. אחרי שניצחה את אלג'יריה בדקה ה-92, נבחרת גאנה עשתה זאת שוב בצורה סופר-דרמטית והשיגה את הכרטיס לרבע גמר אליפות אפריקה. "הכוכבים השחורים" חזרו מפיגור מול דרום אפריקה, וניצחו משער של אנדרה אייו בדקה ה-83. האם המאמן הישראלי בדרך לזכיה בתואר היוקרתי?

גרנט ושחקניו ימתינו הערב כדי לגלות מי תהיה היריבה שלהם בשלב 8 האחרונות. זו תהיה הנבחרת אשר תסיים במקום השני בבית ד', כאשר לכל אחת מהארבע (חוף השנהב, קמרון, גינאה ומאלי) יש את האפשרות לתפוס את המקום ברבע הגמר. המשחק עצמו ייערך ביום ראשון הקרוב.

"אני מאושר מאוד מהעליה לרבע הגמר אבל מאושר עוד יותר מהצורה שבה עשינו את זה", סיפר גרנט במסיבת העיתונאים אחרי הניצחון על דרום אפריקה. "אמרתי לשחקנים שלי שהם לא צריכים לחשוב על איך לגרום לעצמם אושר, אלא על איך הם יכולים לגרום לאנשים להיות גאים בהם. הגישה של השחקנים היתה נהדרת, אני מוכרח להגיד להם תודה".

"ניצחונות מהסוג הזה הם המתוקים ביותר", הבהיר גרנט והוסיף: "דיברנו הרבה על הפן המנטאלי ולראות את השחקנים לא מרימים ידיים לרגע זה נפלא. השער הראשון היה נהדר והשער השני הגיע מתוך נחישות גדולה. הגיע לנו לעלות כי דרום אפריקה לא היתה טובה מאיתנו. סיימנו במקום הראשון ב'בית המוות', זה לא דבר רע".

אסאמואה ג'יאן, כוכב נבחרת גאנה, הביט לעבר האופק בבטחון: "אנחנו יכולים לנצח כל נבחרת באליפות הזאת. שיחקתי בחמש אליפויות אפריקה בעבר, והבית הזה היה הקשה ביותר שהיינו בו. לא היה קל להעפיל לרבע הגמר מהבית הזה".