דה רוסי: יש לנו יותר מפירלו, נפגע בגרמנים

הקשר האיטלקי שופע בטחון לקראת חצי הגמר. פראנדלי: "הגמר יישאר רק בגדר חלום אם לא נהיה מרוכזים מולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.12 - 11:06
דה רוסי, שופע בטחון (gettyimages)
דה רוסי, שופע בטחון (gettyimages)
תחילת כתבה

הסיכויים היו לרעתה, אבל כמו הרבה פעמים בעבר, נבחרת איטליה הוכיחה ביורו הנוכחי כי יש לה הרבה נשמה. למרות פרשת הימורים חדשה בבית ממש לפני שהטורניר החל, הגרלה שזימנה לה את אלופת העולם ספרד באותו הבית ואפילו פיגור בדו-קרב הפנדלים נגד אנגליה ברבע, האיטלקים עדיין כאן. בחמישי (21:45, ורשה) הסקוודרה אזורה תנסה להמשיך את החלום כשתפגוש בחצי הגמר את גרמניה, אולי הנבחרת שהציגה את הכדורגל הכי טוב בטורניר.

המאמן של הנבחרת האיטלקית, צ'זארה פראנדלי, הבהיר שההרכב עימו יפתח נגד המאנשאפט רחוק מלהיות סגור: "תמיד יש לי סימני שאלה בנוגע להרכב. כולם מוכנים לשחק והאימון הערב יהיה חשוב כדי להכריע האם כולם כשירים. אנחנו מרוכזים לחלוטין על המשחק, הגמר בראשון יכול להיות רק חלום. נצטרך לדבוק בפילוסופיית המשחק שלנו, אפילו אם נצטרך לקחת סיכונים. אסור לנו שיהיו מחשבות שליליות, אנחנו לא יכולים לחשוב שאנו אפילו קצת עייפים. כל המרכיבים שם כדי שנרגיש כמו שהרגשנו לפני כמה ימים".

"באלוטלי? אני מסוקרן לראות אילו דברים הוא מוכן להקריב כדי להפוך לכדורגלן נהדר", המשיך המאמן והתייחס ליריבה: "אנחנו חושבים שאנו יודעים למה לצפות. עשויים להיות שינויים אבל יש להם סגנון משחק מאוד מובחן ואנו יודעים מה היתרונות שלהם. אנחנו צריכים לעבוד על האופן בו אנו נעים על המגרש ומשחררים שחקנים מרכזיים כמו מונטוליבו, מרקיסיו ודה רוסי. אנחנו מוכנים לכך שיילחצו עלינו גבוה במגרש ויודעים מה צריך לעשות כדי לנטרל זאת".

דניאלה דה רוסי, שסוחב פציעה ויעבור מבחן כשירות לפני המשחק שיכריע האם ייפתח בקישור האחורי, הוסיף: "אני אשנא זאת אם אצטרך להחמיץ את המשחק בגלל פציעה. זה לא שאני גיבור, אני פשוט שונא להפסיד משחקים. אעשה הכל כדי להיות כשיר". שחקן רומא התייחס למשחק עצמו: "כשיש לך בקבוצה גאון כמו פירלו, היריבה תמיד צריכה לשים עליו עין. אבל למרות שהוא היה השחקן הכי עקבי שלנו, יש לנו עוד שחקנים שיכולים לפגוע בגרמנים. אם הם יבואו וילחצו עלינו גבוה, נצטרך לשמור על הכדור אחרת הם באמת יעשו לנו צרות".

הרכב משוער: ג'יאנלואיג'י בופון; איגנציו אבאטה, אנדראה בראצלי, לאונרדו בונוצ'י, ג'ורג'יו קייליני; אנדראה פירלו, דניאלה דה רוסי, קלאודיו מרקיסיו, ריקרדו מונטוליבו; אנטוניו קסאנו, מריו באלוטלי.