הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אנגליה תסתפק בתיקו, לצרפת אסור לספוג תבוסה. התרחישים

שלב הבתים יגיע הערב לסיומו ושני כרטיסים בלבד נותרו לרבע הגמר: הטריקולור כבר עם רגל וחצי שם, אך לחבורה של לורן בלאן אסור להתפרק מול שבדיה. לוויין רוני וחבריו יספיק תיקו נגד אוקראינה, שחייבת ניצחון כדי להמשיך בטורניר הביתי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.12 - 18:50

שלב הבתים של יורו 2012 עומד להגיע לסיומו כששני הכרטיסים האחרונים לרבע הגמר יחולקו הערב (שלישי). לשמחתנו, 0:0 עוד לא ראינו בטורניר הזה ויום המשחקים השני של בית ד' הניב לנו ניצחון צרפתי 0:2 על אוקראינה המארחת, בעוד אנגליה גברה על שבדיה 2:3 במשחק מטורף, מה שייצר לנו קרב משולש על שני המקומות הראשונים בבית. 

כעת, צרפת מוליכה את הבית עם 4 נקודות, אנגליה שניה עם 4 גם היא, אוקראינה שלישית עם 3 נקודות ושבדיה, שהודחה מעשית ותיאורטית, אחרונה עם 0 נקודות. אז מבין 3 הראשונות, עדיין הכל פתוח, והנה כל התרחישים:

צרפת, שתפגוש את שבדיה (21:45, קייב) תלויה רק בעצמה. גם תיקו יספיק לה בכדי לעלות לרבע הגמר. אבל במקרה שהטריקולור יפסידו, התמונה תסתבך: במקרה היחיד בו הפסד של צרפת יגרום להדחתה, הוא אם הנבחרת של בלאן תפסיד בשער אחד יותר מאשר ההפרש בו תפסיד אנגליה.

גם אנגליה, שתשחק מול אוקראינה (21:45, דונייצק) תלויה בעצמה. אם שלושת האריות ישיגו 3 נקודות וצרפת לא, הם יסיימו בראש הבית, מה שיוביל למפגש עם איטליה. אם שתיהן מנצחות, הפרמטר שקובע הוא יחס השערים (שכן במשחק הישיר ביניהן הן סיימו בתיקו), ולכן מי שתנצח בהפרש יותר גבוה תהיה הראשונה. נכון לסיום המחזור השני, לצרפת יש 2+, ולאנגליה 1+. 

במקרה של תיקו אנגלי וניצחון של שבדיה על צרפת ,אנגליה תעלה מהמקום הראשון וצרפת מהשני (מה שיוליד להטריקולור הגרלה קשה מול ספרד ברבע). אוקראינה יכולה לעלות גם היא, אבל היא חייבת לנצח את אנגליה. במקרה שהיא תעשה זאת, מעידה של צרפת תעלה את שבצ'נקו ושות' מפסגת הבית, אך אם צרפת תנצח את שבדיה ניצחון אוקראיני יהיה שווה מקום שני. מה שבטוח, משעמם זה לא יהיה.