הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'רארד: אנחנו מרוצים. בלאן: לא תוצאה רעה

באנגליה וצרפת לא מצטערים אחרי 1:1 ביניהן. הודג'סון: "הם לא הגיעו ליותר מדי הזדמנויות שגם הלחיצו אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.12 - 22:51
בלאן והודג'סון, נשארו עם נקודה ביד (gettyimages)
בלאן והודג'סון, נשארו עם נקודה ביד (gettyimages)

מחצית ראשונה נהדרת, מחצית שניה עם עליות וירידות ובסוף 1:1 בין אנגליה לצרפת הותיר את שני הצדדים מרוצים. ג'ולאון לסקוט כבש את השער הראשון בנגיחה בדקה ה-30, סמיר נאסרי השווה בבעיטה מרחוק כעבור 9 דקות. בשתי הנבחרות יודעים שאוקראינה ושבדיה אמורות להיות יריבות קצת פחות קשות, לכן גם לא מפליא שמסתפקים שם בנקודה שהשיגו בדונייצק.

"רצינו מאוד לנצח. צרפת הראתה שיש לה שחקנים נפלאים, אבל אנחנו מרוצים מההופעה שלנו", סיכם סטיבן ג'רארד, שבישל ממצב נייח את שער הנגיחה של ג'ולאון לסקוט. "תמיד אמרתי שלא משנה מה התוצאה, אסור לנו להיסחף. עכשיו אנחנו צריכים ארבע נקודות משני המשחקים הבאים שלנו".

"שיחקנו טוב מול נבחרת מהדרג הכי גבוה. הצרפתים לא נלחצים בשליש האחרון של המשחק והיינו צריכים להישאר ממושמעים", ניתח המאמן רוי הודג'סון, שערך בכורה על הקווים ביורו. "לא היו להם יותר מדי הזדמנויות שהלחיצו אותי, אבל אם היה לנו יותר מזל בנגיעה האחרונה היינו יכולים לכבוש שער שני".

על תמונת הסיכויים אמר המאמן: "צרפת פייבוריטית לעלות מהבית הזה. כולם הימרו שהם יכולים לזכות בטורניר, אבל יש לי הרבה כבוד לאוקראינים ולשבדים. אני גאה בהופעה של השחקנים שלי, אף שחקן לא איכזב אותנו. אנחנו רק צריכים לשפר את הטיפול בכדור האחרון ואת קבלת ההחלטות שלנו".

אלכס אוקסלייד-צ'מברליין, שפתח בהרכב והפך לשחקן השני הכי צעיר בתולדות אנגליה ביורו, אמר בסיום: "אני חושב שהייתי בסדר, היו כמה רגעים מתסכלים. אני גאה שייצגתי את ארצי מול נבחרת צרפתית טובה. כל דבר הוא הפתעה עבורי בשלב הזה. אני כאן כדי לעשות את העבודה וצריך להיות מוכן כשצריכים אותי. אני לא זה שאמור להגיד אם אפתח מול שבדיה. אני בטוח שהמאמן יעשה רוטציה וישתמש בכל המשאבים שלו".

כרגיל, האנגלים נאלצו להתמודד גם עם שאלות קצת הזויות על סיכוייהם לזכות בתואר. "אני לא יודע אם אפשר לזכות בטורניר כשמשחקים כדורגל כזה, אבל זה בסיס טוב", הצטנע הקשר סקוט פארקר. "השגנו תוצאה טובה, צרפת לא ממש הגיעה להזדמנויות מסוכנות".

"הקשינו עליהם", התהדר מאמן צרפת לורן בלאן, שהנבחרת שלו האריכה את הרצף שלה ל-22 משחקים בלי הפסד. "כבשנו שער וזה כבר דבר טוב. יכולנו להבקיע שער שני, אפילו שההזדמנויות היו נדירות. התיקו משקף וזו לא תוצאה רעה".

"יכולנו לנצח, אבל לא קרה דבר. התיקו יהיה טוב לנו אם נצליח לנצח את אוקראינה", סיכם כרים בנזמה. "ברור שאנחנו רוצים לשחק יותר כמו ספרד, יש לה סגנון מאוד יפה וגם אנחנו מנסים לשחק במסירה או שתיים. אני מרגיש המנהיג של הנבחרת. אני רוצה לנצח בכל המשחקים וזה מה שננסה לעשות בהמשך".