הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

19:00, צרפת מול אוקראינה. בחרו הרכבים בזירת המשחק

נבחרת צרפת תפגוש את המארחת בדונייצק ותקווה להשיג ניצחון ראשון ביורו, הקשר אמור להחליף את דיארה. המאמן: "נשחק עם כל הכוח. שבצ'נקו לא משחק לבד". בלוחין: "קשה לשחק בחום, אבל אנחנו יכולים לעשות את זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.06.12 - 18:00
בלאן, מחפש ניצחון ראשון ביורו (gettyimages). צפו בסיכום שבועי מהיורו
בלאן, מחפש ניצחון ראשון ביורו (gettyimages). צפו בסיכום שבועי מהיורו

מחזור המשחקים השני של היורו יתקיים מחר (שישי) כאשר צרפת תפגוש את המארחת אוקראינה בדונייצק (19:00) במסגרת בית 4. אחרי ה-1:2 על שבדיה, המדינה המארחת יודעת שאם תשיג ניצחון נוסף היא תעשה היסטוריה ותעפיל לרבע הגמר, בעוד לטריקולור אין יותר מדי ברירות והיא תהיה חייבת לחפש ניצחון ראשון אחרי ה-1:1 עם אנגליה במחזור הפתיחה.

"אנחנו הולכים על ניצחון בכל הכוח", הכריז מאמן צרפת לורן בלאן, "יתרון הביתיות של האוקראינים יכול להיות גם חיסרון. יהיה עליהם לחץ גדול יותר מהמשחק הראשון בו ניצחו. הם שיחקו בצורה טוב מאוד מול שבדיה ובעיקר ניצלו את המהירות שלהם בהתקפה. אנדריי שבצ'נקו הוא שחקן נהדר וחכם מאוד, אבל לא נתרכז רק בו".

לרשותו של בלאן יעמוד הקשר יאן מ'ווילה, אשר החלים מהפציעה, ואמור להחליף את אלו דיארה במרכז השדה. המאמן אמנם לא חשף את ההרכב, אך על פי המסתמן שחקנה של ראן יפתח לצידו של יוהאן קבאיי מניוקאסל, כאשר סמיר נאסרי, פרנק ריברי וכרים בנזמה יאיישו את העמדות הקדמיות.   

הקפטן של צרפת, הוגו לוריס, הוסיף: "אנחנו רוצים לתת הופעה טובה מחר וזה הולך להיות משחק חשוב מאוד. יש הרבה חישובים שאפשר לעשות, אבל עלינו להירגע ולנסות להנות כמה שיותר מהמשחק, כדי שלא נצטער אח"כ".

מהעבר השני, מאמן אוקראינה אולג בלוחין, מודאג בעיקר ממזג האוויר בדונייצק: "לא יהיה קל לשחק בחום וצריך לחשוב איך הקבוצה שלי תוכל לשחק בכלל בתנאים כאלה. אנגליה וצרפת הם עדיין הפייבוריטיות לעלות מהבית הזה וכמו שאמרתי אחרי הניצחון על שבדיה, עדיין לא עשינו כלום. המטרה שלי היא לתת לשחקנים את האנגריה לנצח שוב. אנחנו יכולים לעשות את זה".

הרכבים
צרפת
: הוגו לוריס, מתיה דבושי, פיליפ מקסה, אדיל ראמי, פטריס אברה, יוהאן קבאיי, יאן מווילה (אליו דיארה), פלורן מאלודה, פרנק ריברי, סאמיר נאסרי, כרים בנזמה

אוקראינה: אנדריי פיאטוב, אולג גוסב, אוגיין חאצ'ירידי, טאראש מיחאליק, יבחן סלין, אנדריי ירמולנקו, אנטולי טימושצ'וק, סרגיי נזארנקו, קונופליאנקה, אנדריי שבצ'נקו, אנדריי וורונין