הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גרנט ליווה את נבחרת אנגליה באושוויץ

המאמן הישראלי הדריך את נבחרתו של רוי הודג'סון בביקור במחנה ההשמדה בפולין: "אתם צריכים לזכור את מה שקרה כאן, חשוב להפיץ את הידע". חלוץ יונייטד: "פשוט עינוי". ג'אגיילקה: "עדיין יש אנשים בעולם עם מחשבות חריגות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.06.12 - 00:14
תחילת כתבה

אברם גרנט ליווה היום (שישי) נבחרת אנגליה בביקורה במחנה ההשמדה אושוויץ בפולין. הישראלי, שאימן מספר שנים באנגליה, פגש את השחקנים והצוות המקצועי במחנה הרצחני של הנאצים, סיפר להם את סיפורו האישי על משפחתו של אביו שנספתה בשואה והדריך אותם בין המראות המזעזעים של מה שנשאר מהתקופה הכי שחורה בהיסטוריה האנושית.

"זה מאוד חשוב שהגעתם לכאן", אמר גרנט למשלחת האנגלית ליד המשרפות, ששימשו את הנאצים בתהליך ההשמדה, "חשוב מאוד לדבר על מה שקרה, להפיץ את הידע הזה ואת המסר של מה בדיוק קרה כאן לפני כמה עשרות שנים".

"צריך להיות כאן ולראות את זה כדי להאמין", סיפר חלוץ הנבחרת ומנצ'סטר יונייטד וויין רוני, "אתה רואה את כל הבגדים והנעליים של הילדים וזה מאוד עצוב. קשה להאמין שאלה שהובאו לכאן לעבודות הפרך נאלצו להסתדר בלי אוכל ובלי מים. זה פשוט עינוי".

בלם הנבחרת, פיל ג'אגיילקה, הוסיף: "כבר הכרתי את אושוויץ, אבל הביקור הזה באמת היה דבר אחר לחלוטין מבחינתי וזה תרם לי". ג'אגיילקה הפתיע כששיחרר אמירה מעניינת מאוד: "היינו יכולים לצפות מאיתנו כחברה לבצע התקדמות משמעותית, אבל לצערי עדיין יש אנשים שחושבים מחשבות קיצוניות וחריגות". תיאו וולקוט אמר: "זה לא מציאותי, למדתי על אושוויץ ועל השואה בבית הספר אבל לדבר כזה באמת לא יכולתי לצפות. זה הזוי".

"צריך ללמוד לא מעט שיעורים כדי לנסות בכלל להבין את השואה ואת מה שקרה כאן", אמר מאמן נבחרת אנגליה רוי הודג'סון. "אני מאמין שלכדורגל יש חשיבות ויכולת ללמד את החברה ולעזור לה להפחית מחוסר הסובלנות שלה בכל הרמות. כולם חייבים ללמוד על זוועת השואה".