אנדריי שבצ'נקו בספק רב לאנגליה: "כואב לו"

החלוץ הוותיק של נבחרת אוקראינה סובל מפציעה בברך. רוני שיחזור: "אני לא שם על עצמי לחץ, יש 23 שחקנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.12 - 19:10
שבצ'נקו. לא נראה אותו יותר בנבחרת אוקראינה? (gettyimages)
שבצ'נקו. לא נראה אותו יותר בנבחרת אוקראינה? (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי שפולין הודחה מיורו 2012 ביום שבת, הלחץ להשארת לפחות מארחת אחת בטורניר יעבור לאוקראינה. ביום שלישי הנבחרת של אולג בלוחין תפגוש את אנגליה כאשר ניצחון אוקראיני יעלה אותם לרבע גמר היסטורי בהופעה הראשונה שלהם ביורו. עם זאת, הנשק הכי חזק של אוקראינה, החלוץ הוותיק אנדריי שבצ'נקו, עשוי להיעדר.

שבצ'נקו בן ה-35 סובל מאז המשחק נגד צרפת מכאבים עזים בברכו. רופאי הנבחרת מנסים להכשיר אותו בזמן למשחק הקריטי נגד נבחרת שלושת האריות, אבל אין הרבה אופטימיות במחנה האוקראיני. "אנדריי חטף בעיטה בברך במשחק נגד שבדיה ואז עוד בעיטה באותו מקום נגד צרפת", אמר דובר הנבחרת, "הוא לא יכול להתאמן היום ולדעתי הוא בספק ליום שלישי. הוא מקבל טיפולים ואנחנו מקווים שהוא יוכל ליטול חלק במשחק, אבל אני חוזר ואומר שהוא בספק".

מחלוץ ששיחק עד כה בטורניר ואמור להיעדר, לזה שהחמיץ את שני המשחקים הראשונים של נבחרתו אבל אמור לחזור במשחק הקרוב. וויין רוני סיים לרצות את העונש שהוטל עליו בעקבות האדום שספג במוקדמות נגד מונטנגרו, והמאמן רוי הודג'סון יכניס אותו להרכב.

"אני לא שם לחץ על עצמי", הבטיח רוני, "יש 23 שחקנים בסגל והלחץ הוא על כולם. אני לא הולך להביא את הגביע לבדי. היה יותר קשה לצפות במשחקים מהצד מאשר לשחק, כי כשאתה משחק אתה יכול להשפיע על מה שקורה".