הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: מקווה שאוכל לשחק גם בריו 2016

הפנומן משווייץ יחגוג 31 בעוד כשבועיים, אבל מבחינתו הפרישה עוד רחוקה. על נדאל: "עצוב שלא יהיה בלונדון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.07.12 - 10:11

רוג'ר פדרר כבר לא ילד. המדורג 1 בעולם יחגוג יום הולדת 31 בעוד כשבועיים, אבל הוא ממש לא חושב על פרישה, להיפך. כל עוד זה תלוי בו, הפנומן השווייצרי מתכוון להישאר בשטח עוד הרבה הרבה זמן. "אם הגוף יאפשר לי, אני ארצה לשחק במשחקים האולימפיים בריו 2016", הפתיע הטניסאי הטוב בהיסטוריה.

פדרר זכה בכל תואר אפשרי בסבב ה-ATP, כולל 17 זכיות בטורנירי גראנד סלאם, אולם מדליה אולימפית בטורניר היחידים (בזוגות הוא זכה לפני ארבע שנים) עדיין אין לא למרבה ההפתעה. בשבת ייצא לדרך הטורניר על הדשא של ווימבלדון בו הניף את הגביע 7 פעמים, ופדרר בהחלט מאמין שהפעם הוא מסוגל לסיים על הפודיום.

יחד עם זאת, המדורג 1 בעולם גם מודע לסכנה בטורניר כמו זה, שכן במשחקים האולימפיים משחקים בשיטה של הטוב מ-3 מערכות עד חצי הגמר, מה שמקטין את האפשרות לתקן במידת הצורך. "אני מקווה שאוכל להיכנס לקצב מהר מאוד. אם זה יקרה, המצב שלי יהיה טוב מאוד", אמר פד-אקספרס, שיפתח את הטורניר בשבת מול אלחנדרו פאייה הקולומביאני.

אחרי הדברים האישיים, התייחס פדרר גם לפרישתו של נדאל מהטורניר בעקבות פציעה בברכו. "זה עצוב שהוא לא ייקח חלק ואני מאחל לו החלמה מהירה", אמר המדורג 1 בעולם. כשנשאל האם רפא סיפר לו על מצבו עוד לפני ההודעה הרשמית, ענה: "הוא לא עשה זאת ואני לא חושב שהוא היה צריך. אני גם לא הייתי מדבר איתו על הבעיות שלי".