ריכטר לא עלה לגמר, פיספס בנקודה בלבד

הקלע הישראלי לא הצליח להתברג בין שמונת הראשונים בירי ברובה אוויר מ-10 מטרים. הניסיון הבא שלו: 50 מ'

דניאל רוט  30.07.12 - 12:46
פספוס גדול. ריכטר (gettyimgaes)
פספוס גדול. ריכטר (gettyimgaes)
תחילת כתבהסרגיי ריכטר, הקלע הישראלי היחיד במשלחת למשחקים האולימפיים, החל את דרכו עם תוצאה מרשימה ודירוג מאכזב שמנע ממנו לעלות לגמר בירי ברובה אוויר מטווח 10 מטרים.

ריכטר היה שמח לשכוח את החלק הראשון של התחרות שלו ולהכפיל את החלק השני. הישראלי, שהתחרה במקצוע החזק שלו (רובה אויר, 60 כדורים, מצב עמידה, מטווח סגור), התחיל בצורה סבירה עם סט (עשרה כדורים) של 99 נקודות. בשני הסטים הבאים צבר ריכטר 98 נק' כל אחד, תוצאות נמוכות בהתחשב ברמה שריכטר נמצא בה. לאחר מחצית מהתחרות, לאחר 30 כדורים, הוא יצא להפסקה.

אלא שהדבר לא שבר את ריכטר, שהיה מדורג במקום ה-36 באמצע התחרות. הוא חזר אל העמדה, הציג ירי מושלם של 30 כדורים והתקדם אל המקום התשיעי. לריכטר הייתה חסרה נקודה אחת בלבד מהגמר. הוא צבר 595 נק' ואל הגמר נכנס השמיני עם תוצאה של 596 נקודות, ניקוד שבתחרות בינ"ל לאו דווקא היה נכנס לגמר, אך לגמר אולימפי הספיק.

ריכטר נמצא ללא ספק בשנה האחרונה בשכבה העליונה של הקלעים בעולם וזה עוד כשהוא רק בן 23, גיל שבהתעמלות יוצאים בו לפנסיה, אך בקליעה נחשב ל"ינוקא". הוא התחרה במוקדמות לירי ברובה אוויר מעשרה מטרים ביחד עם 47 מתמודדים נוספים, אבל לא הצליח להתקרב מספיק לשיאו (599 נקודות), השווה לשיא האולימפי במקצוע.
 
יש לציין כי ריכטר היה הספורטאי הישראלי הראשון שהבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים, אי שם בתחילת 2011. ריכטר הוא גם חניכו של המאמן גיא סטריק, שייצג את ישראל ארבע פעמים במשחקים האולימפיים, החל מאטלנטה 1996 ועד בייג'ין 2008.