טירוף: טסונגה העפיל לאחר 23:25 על ראוניץ' בסט ה-3

השניים ייצרו את המשחק הארוך בתולדות המשחקים עם מערכה שארכה 3 שעות. ניצחונות לדיוקוביץ' ומארי: הסרבי דרס 2:6, 1:6 את רודיק, 2:6 ו-4:6 לתקווה של הממלכה על ניימינן. נשים: ונוס ושראפובה עלו שלב

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.12 - 21:50
טסונגה. זיכרונות מאיסנר ומאהו (gettyimages)
טסונגה. זיכרונות מאיסנר ומאהו (gettyimages)
תחילת כתבהכמו תמיד באנגליה, הגשם משפיע על טורניר הטניס. בדיוק כמו המראות הזכורים לנו מווימבלדון, גם היום (שלישי) לא מעט משחקים נפסקו, נדחו או אפילו כלל לא החלו בשל משקעי השמיים. עם זאת, למרות מזג האוויר הלא-כל-כך-נוח התקיימו מספר משחקים ובאחד מהם קיבלנו תוצאה משוגעת אחרי שג'ו ווילפרד טסונגה (צרפת) עלה לשמינית הגמר עם ניצחון 23:25 על מילוש ראוניץ' (קנדה) במערכה השלישית והמכרעת שקבעה כי השניים היו שותפים למשחק הארוך בתולדות המשחקים (3 שעות ו-56 דקות). מי שיהיו גם הם בשלב הבא הם נובאק דיוקוביץ' ואנדי מארי שעשו את העבודה בקלילות. 

נתחיל כמובן עם טסונגה וראוניץ' שהחזירו אותנו לאותו משחק מדהים בווימבלדון 2010, אז ג'ון איסנר וניקולה מאהו ירדו לאחר מערכה חמישית שנגמרה ב-68:70. הפעם זה אמנם היה קצת רחוק מזה, אבל הצרפתי הצליח להעפיל ל-16 האחרונים רק לאחר מערכה שלישית ומכריעה שנמשכה שעתיים ו-59 דקות.

בפתיחה זה דווקא נראה כמו יום די קליל מבחינת הצרפתי שניצח 3:6 במערכה הראשונה בתוך 30 דקות בלבד, אלא שבהמשך הקנדי, שידוע בחבטות ההגשה העוצמתיות שלו נכנס לריכוז. זה הספיק לו כדי לקחת את הסט הבא עם 3:6 משלו ובהמשך זה כבר הוביל לקרב התשה. 2 הטניסאים לא הצליחו לשבור אחד את השני במשך כל המערכה. אלא שבסופו של דבר ראוניץ' היה זה שמיצמץ ראשון, טסונגה ניצל את ההזדמנות כדי להשיג שבירה בודדת בדרך לחגיגות גדולות בסיום ששיקפו את המאמץ הרב שהושקע על הדשא בלונדון.

התקווה הגדולה של בריטניה, אנדי מארי, המשיך בכושרו הטוב מווימבלדון (שם הגיע לגמר) וניצח 2:6, 4:6 את ירקו ניימינן הפיני תוך 65 דקות בלבד. מארי שרף את הדשא עם 26 ווינרים (לעומת 6 בלבד של יריבו) ועם 100% (!) הצלחה בהגשה השניה הוא טייל לסיבוב הבא.

שם כבר ממתין לו מרקוס בגדאטיס הקפריסאי, שניצח שחקן 4:6, 4:6 שחקן המדורג במקום גבוה ממנו, רישאר גאסקה (16). הקפריאסי הציג טניס מצויין (למרות 53% בסרב הראשון) וניצל 15 בלתי מחוייבות של הצרפתי בדרך לשמינית.

המדורג 2 בעולם, נובאק דיוקוביץ', טייל גם הוא לשמינית הגמר. הסרבי טיאטא את אנדי רודיק בתוך 54 דקות עם 2:6 ו-1:6. דיוקוביץ' זכה ב-53 נקודות במשחק כולו מול 30 בלבד של האמריקני, הגיש לא פחות מ-14 אייסים וגם חבט 34 ווינרים מול יריבו חסר האונים. בשלב הבא הוא יתמודד מול לייטון יואיט שגבר בשתי מערכות על מרין צ'יליץ'.

נשים
ונוס וויליאמס
 המתקמבקת ניצחה 1:6, 3:6 את אלכסנדרה ווז'ניאק מקנדה אחרי 63 דקות. האחות הגדולה לבית וויליאמס תפגוש בשלב הבא את אנג'ליק קרבר הגרמניה, שגברה על טימאה באבוש ההונגריה 1:6, 1:6. מריה שראפובה, שדרסה את שחר פאר בסיבוב הראשון, גברה 6:7, 3:6 על לאורה רובסון המקומית. בשלב הבא תחכה לרוסיה סבין ליזיקי, אותה אחת שניצחה אותה בטורניר ווימבלדון האחרון.