הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר בגמר: צפו בניצחון הענק 6:3, 6:7, 17:19 על דל פוטרו

איזו דרמה בווימבלדון. השווייצרי, שרוצה זהב אולימפי ראשון ביחידים, הבטיח מדליה, אך לא לפני שהארגנטיני הוציא לו את הנשמה במשך 4:27 שעות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.12 - 18:52
פדרר. (gettyimages)
פדרר. (gettyimages)

מה שרוג'ר פדרר היה צריך לעבור כדי לעלות לגמר היחידים בלונדון 2012. לאחר 4:27 שעות שמהווים שיא חדש באולימפיאדה, השווייצרי הצליח לגבור היום (שישי) על חואן מרטין דל פוטרו 6:3, 6:7 (5), 17:19 בחצי הגמר בווימבלדון ולהתקרב כדי ניצחון אחד מהתואר הכי גדול שחסר לו מהמאגר העצום.

אפשר לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שפדרר נדרש למאמץ כזה על הדשא ב"אול אינגלנד קלאב". בוודאי שאף אחד לא חשב שדווקא דל פוטרו (9 בעולם), שמעולם לא הגיע לרבע הגמר בווימבלדון, יהיה זה שיעשה לו חיים כאלה קשים. אבל הארגנטיני הפגין משחק ענק, נתן את כל מה שיש לו והצליח לשמור כמעט עד לסיום על ההגשות.

אבל בסופו של דבר, כאשר שני האיילים הללו נעלו את הקרניים שלהם במצב שכבר נראה היה שאי אפשר לפתור, הגיע פדרר והוכיח (שוב) את חוש הווינריות שלו. הוא מצא את הכוחות הרזרבים, שבר את ההגשה של דל פוטרו והבטיח לעצמו להגיע למעמד שממש לו זר לו: גמר בווימבלדון. רק שהפעם זה יהיה בניחוח אולימפי. היריב שלו ייקבע במשחק שיתקיים מאוחר יותר בין נובאק דיוקוביץ' הסרבי לאנדי מארי הבריטי.

רוג'ר פדרר (שווייץ, 1) - חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה, 8) 6:3, 6:7 (5), 17:19
מערכה ראשונה
שני הטניסאים הצליחו לשמור על ההגשות שלהם ב-7 המשחקונים הראשונים, למרות שלפדרר הייתה הזדמנות שבירה אחת לא מנוצלת. אבל במשחקון ההגשה הרביעי של השווייצרי, דל פוטרו השיג שתי נקודות שבירה, את השנייה הוא לקח ושמר על ההגשה שלו בשביל לנצח 3:6 במערכת הפתיחה.

מערכה שנייה
כמו בסט הקודם, גם הפעם השניים לא הצליחו למצוא פירצה במשחק ההגשה של יריביהם. פדרר ודל פוטרו הלכו לשובר שוויון, שם השווייצרי השיג מיני ברייק ראשון, אך דל פוטרו ענה בחזרה. עם זאת, פדרר עלה עם עוד מיני ברייק ל-4:6 וסגר עניין עם אייס כדי לנצח במערכה 6:7 (5).

מערכה שלישית
לא היו בשורות חדשות בנוגע לשבירות גם במערכה האחרונה, ומכיוון שאין שובר שוויון הסט התארך. במצב של 9:9 פדרר סוף סוף השיג שבירה ראשונה (!) במשחק, אבל כשהגיש לניצחון במשחק נשבר מיד בחזרה על האפס על ידי דל פוטרו. שני הטניסאים התאוששו מהשבירות הבלתי מוסברות וחזרו לשמור על ההגשות שלהם לעוד שעה קלה - עד שבמצב של 17:17, פדרר לקח שוב משחקון על ההגשה של הארגנטיני והפעם גם דאג להשלים את העבודה - 17:19.