הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליגה משלהן: שראפובה מול סרינה וויליאמס בגמר הנשים

הרוסיה הבטיחה מדליה אולימפית ראשונה בקריירה אחרי שהדיחה את מריה קרילנקו 3:6, 2:6, האמריקאית דילגה בקלילות מעל המדורגת 1 בעולם, ויקטוריה אזרנקה עם 1:6, 2:6

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.12 - 20:39
שראפובה. מדליה אולימפית ראשונה בקריירה (gettyimages)
שראפובה. מדליה אולימפית ראשונה בקריירה (gettyimages)

איזה מפגש מסקרן צופן לנו גמר טניס הנשים. 10 פעמים נפגשו בעבר סרינה וויליאמס ומריה שראפובה. פעמיים בלבד, ידה של הרוסיה היתה על העליונה. פעמיים הן נפגשו בווימבלדון, ב-2004 בקרב על התואר ושראפובה ניצחה אחרי שנתיים בהן סרינה היתה האלופה, הפעם השנייה היתה בסיבוב השני ב-2010 והאמריקאית הדיחה את המדורגת 3 בעולם.

לסרינה יש שתי מדליות זהב אולימפיות מטורניר הזוגות עם אחותה ונוס, סידני 2000 ובייג'ין 2008. לשראפובה תהיה זו המדליה האולימפית הראשונה, עכשיו רק נשאר לראות באיזה צבע.

מריה שראפובה (רוסיה, 3) - מריה קירילנקו (רוסיה, 14) 2:6, 3:6
שראפובה לא דפקה חשבון לבת ארצה, ושברה את ההגשות שלה פעמיים בדרך ל-2:6 די קל במערכה הראשונה. הסט השני כבר היה יותר צמוד, כאשר דווקא קירילנקו היא זו שהשיגה את השבירה הראשונה. אבל בקרב המריות הזה שראפובה הייתה ללא ספק עדיפה והיא עשתה מהפך ל-3:5. קירילנקו עוד ניסתה להילחם בחזרה, אבל שראפובה השלימה את המלאכה עם 3:6, הבטיחה לעצמה לפחות מדליית כסף וכעת מחכה לגלות את זהות היריבה, שתגיע מהקרב בין ויקטוריה אזארנקה לסרינה וויליאמס מאוחר יותר).

סרינה וויליאמס (ארה"ב, 4) - ויקטוריה אזרנקה (בלארוס, 1) 1:6, 2:6
האמריקאית, שרוצה להשלים זכיות בכל טורנירי הגרנד סלאם ומדליית זהב אלימפית בטורניר היחידות, עלתה לגמר אחרי ניצחון די קליל על המדורגת 1 בעולם. אחרי משחק ארוך מאוד של רוג'ר פדרר מול דל פוטרו, וויליאמס סיימה את העסק תוך שעה ו-3 דקות. האמריקאית ניצחה עם 16 אייסים ו-33 ווינרים שפשוט הוציאו את אזרנקה לגמרי מהתחרות.