הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היום: בולט בגמר ה-100 מ', גם פדרר ומארי אחרי הזהב

כוונו שעונים ל-23:50: גמר ה-100 יוזנק, בלייק וגיי ינסו לתת פייט. אקשן מובטח גם על המסלול והמזרן. כל אירועי היום באולימפיאדה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.12 - 09:09
(getyyimages)
(getyyimages)
תחילת כתבהאלכס שטילוב ולי קורזיץ עשויים להבטיח מאוחר יותר היום שתי מדליות ראשונות למשלחת הישראלית בלונדון. נכון שרוב העיניים שלנו, באופן טבעי, יהיו נשואות לכיוון מזרן ההתעמלות ולאתר השייט בוויימות', אך למרות זאת יקרו היום לא מעט דברים מעניינים. מה זה מעניינים? כאלו שמחכים להם 4 שנים.

אתלטיקה
קודם כל, כוונו שעונים ל-23:50. שלא תעיזו למצמץ, להירדם או ללכת לעשות קפה כי זה ייגמר: ריצת הגמר ל-100 מטרים תוזנק. עניין של פחות (הרבה פחות) מ-10 שניות. אוסיין בולט, יוהאן בלייק, אסאפה פאוול, טייסון גיי וג'אסטין גאטלין צפויים לספק את אחת הריצות הכי איכותיות בהיסטוריה.

כדי שזה יקרה, ואכן כל השמות הללו יהיו בין 8 רצי הגמר, הם יצטרכו לעבור את מקצי החצי, שייפתחו ב-21:45. גמר נוסף שייערך הערב (23:25) על המסלול יהיה ל-3000 מכשולים, שם אנחנו נראה, ככל הנראה, קרב גדול על הזהב בין שלושה קנייתים: מוטאי, קיפרוטו ואולי גם קמובי. כל תוצאה אחרת שהיא לא ניצחון קנייתי תיחשב להפתעה גדולה.

גם גמר הנשים ל-400 מטרים ייצא לדרך ב-23:10, כאשר סאניה ריצ'ארד רוס האמריקאית מסתמנת כפייבוריטית. אנטונינה קריבושאפקה, דידי טרוטר וגם שתי הג'מייקניות: רוזמרי ווייט ונובלה וויליאמס מילס ינסו להפתיע. כמו כן, ייערכו הערב חצאי הגמר ב-400 מטרים גברים וגם מוקדמות ה-4000 משוכות לנשים.

תחרות מסקרנת נוספת באיצטדיון האתלטיקה תהיה בבור הקפיצות. שם, החל 21:35, ייצא לדרך גמר הקפיצה המשולשת לנשים. גמר גמר הגברים ביידוי פשיט ירתק (22:20). בצהריים, אגב, יסתיים המרתון.

טניס
בשיחזור מושלם של גמר ווימבלדון, ייאבקו להם במגרש המרכזי רוג'ר פדרר ואנדי מארי על מדליית הזהב. הפנומן השווייצרי רוצה לזכות לקראת סוף הקריירה באחד התארים הבודדים בהם לא זכה, ולקחת זהב ביחידים. הבריטי מנגד, בתמיכת הממלכה כולה, ירצה סוף סוף להגשים את חלומם של המקומיים: לראות זוכה משלהם במגרש הביתי.

עוד קודם לכן במגרש המרכזי ייערך גמר הזוגות לנשים בין האחיות לבית וויליאמס לבין הלאבוקה והרדאצ'קה. מאוחר יותר יתקיים הגמר האחרון בזוגות המעורבים: אזארנקה ומירני מבלארוס מול אותו מארי - שירצה לבוא כמובן אחרי ניצחון - ורובסון. גם קרבות על הארד אנחנו נראה, כאשר במרכזם נובאק דיוקוביץ' וחואן מרטין דל פוטרו ייאבקו על הזכות לעלות על הפודיום.

התעמלות
על המזרן יתחיל הגמר הראשון, כידוע, של תרגיל הקרקע בו ישתתף כמובן אלכס שטילוב. מאוחר יותר יתקיימו עוד שני אירועים מסקרנים מאוד: גמר הנשים על שולחן הקפיצות (החל מ-16:50) וגם גמר הגברים על סוס הקפיצות (החל מ-15:40).