הישג להתעמלות: נטע ריבקין והנבחרת עלו לגמר האולימפי

בזמן שהשייט פישל והג'ודו איכזב, ענף אחד סיפק את הסחורה בענק בלונדון. המתעמלות עלו לתרגיל המכריע וסיימו במקום השביעי. קודם, היתה זו ריבקין שרשמה הופעה נפלאה וגמרה תשיעית בקרב האישי. מדליה? תמיד כדאי לחלום

דניאל רוט, שליחת ערוץ הספורט ללונדון  10.08.12 - 18:00
עשו את זה.
עשו את זה.
תחילת כתבה

איזה יום להתעמלות האומנותית. תוך שעה בלבד הענף הצליח לשגר גם את הנבחרת וגם את נטע ריבקין לגמרים בלונדון. מדהים. זה התחיל עם המתעמלת שהשלימה קאמבק נפלא אחרי יום לא מוצלח אמש וסיימה תשיעית בדרך לגמר מחר. לאחר מכן, עלו חברותיה לנבחרת והצליחו לטפס למקום השביעי ויתחרו בגמר שייתקיים ביום ראשון (15:30). אנחנו כבר מחכים.

נבחרת ישראל שכוללת את מורן בוזובסקי, פולינה זאקלוזני, נועה פלאצ'י, אליאורה זולקובסקי ומרינה שולץ הגיעה ליום השני של התחרות בעמדה לא רעה להעפלה לגמר אחרי שהצליחה לקבל בתרגיל הכדורים ציון של 26.500 ודורגה שמינית, המקום האחרון ממנו עולים לגמר.

היום הן ביצעו את תרגיל הסרטים והחישוקים מצוין שבו אפילו שיפרו את המיקום עם 26.600 וסיימו במקום ה-7 (53,100 בכללי). בהופעה הערב הן זכו ל-8,900 על הקושי, 9,000 על האומנות ו-8,700 על הביצוע עצמו. זה כנראה לא יספיק למדליה אולימפית, אבל מדובר בהופעה מרשימה לכל הדעות. מי שמובילות את הטבלה הן כמובן הרוסיות. הבנות לא הסתירו את התרגשותן בסיום.

אלה סמופלוב, המאמנת של הבנות, התייחסה להישג הנהדר: "האמנתי בריבקין. הבטחתי שני גמרים אולימפיים ועשיתי את זה".

"מרגש שעשינו את זה", נועה פלצ'י, "נתנו את המקסימום. הבטחתי אתמול שנספיק ועשינו את זה. מקווה שנספיק גם בגמר".

מורן בוזבסקי הוסיפה: "את כל מה שהיה לנו נתנו על המזרן".  "אנחנו שוות מקום שישי כמו הנבחרת הקודמת", ציינה אליאורה זולקובסקי.

פולינה ז'קלוז'יני: "ירדו לי דמעות מהעיניים כשירדנו מהמשטח, התרגשתי מאוד. אני לא מאמינה שאנחנו בגמר אולימפי, מקום 6 ריאלי". מרינה שולץ סיכמה: "זה כיף ומרגש מאוד, אבל יש לנו עוד לחץ".