פראלימפי: הפסד לוינברג וגרשוני בחצי הגמר

הטניסאים הפסידו לצמד אמריקאי וייאבקו רק על הארד בטורניר הזוגות. שחיה: שלבי וממיסטבלוב סיימו 5 ו-6 בגמר ה-100 מטר חופשי. שייטי הסונאר כהן, וקסלר ואפרתי מדורגים במקום התשיעי אחרי 4 שיוטים

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.09.12 - 08:48
גרשוני, על סף מדליה
גרשוני, על סף מדליה
תחילת כתבהאחרי שצמד הטניסאים שרגא ויינברג ונעם גרשוני גברו ברבע הגמר 1:6, 4:6 על יריבים משבדיה הם התמודדו היום (שני) בחצי גמר הטורניר הפראלימפי בלונדון מול צמד אמריקאי על עליה לקרב על הזהב, אבל נחלו אכזבה.

שני הישראלים נכנעו 7:6, 6:3 לווגנר וטיילור האמריקאים ויילחמו על מדליית הארד מול המפסידים בחצי הגמר השני - קוואנו ומורוישי מיפן, וינסו להביא מדליה נוספת למשלחת הישראלית במשחקים.

שחייה
שני ישראלים הגיעו לגמר אולימפי באותו מקצה, אך שניהם לא הצליחו להגיע לפודיום. יוסף שלבי ויצחק ממיסטבלוב זינקו לבריכה למאבק על המדליות ב-100 מטרים חופשי אבל סיימו במקומות ה-5 וה-6 בהתאמה. שלבי עצר את השעון על 2:24.34, ממיסטבלוב גמע את המרחק ב-2:25.60. המנצח, אגב, יאנג יאנג הסיני, שבר את שיא העולם עם תוצאה מצויינת של 2:03.71.

שייט
צוות השייטים בדגם סונאר, דרור כהן, ארנון אפרתי ובני וקסלר, מדורגים במקום התישיעי בדירוג הכללי אחרי ארבעה שיוטים. הישראלים חצו את קו הסיום בשיוט השלישי במקום 3, ובשיוט הרביעי הגיעו למקום העשירי. צמד השייטים, הגר זהבי ושמעון בן יעקב, המתחרים בסירה לזוגות מעורבים מדגם סקאד, הגיעו למקום השביעי בשיוט השלישי ולמקום החמישי בשיוט הרביעי.

רכיבה על סוסים
הרוכב יונתן דרסלר, המשתתף לראשונה במשחקים הפראלימפיים, הגיע למקום העשירי. בתחרות החובה בסגנון חופשי צבר הישראלי 65.333 נקודות. התחרות הבאה של דרסלר תתקיים ביום שלישי בתרגיל מוסיקלי שנקרא פריסטייל, לצלילי מוסיקה ישראלית.

מנכ"לית משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן, אמרה לאברהם תשובה השוהה בלונדון: " ראיתי את כל התחרויות של ספורטאי ישראל עד כה. הספורטאים מייצגים בצורה מכובדת וברמה גבוהה את המדינה. זו התרגשות אדירה לראות את הדגל מתנופף בטקסי המדליות ואני מאחלת הצלחה בהמשך".

הדפס