מדליית כסף לקלע דורון שזירי בלונדון 2012

קליעה: הישג נפלא לדורון שזירי, שזכה במדליה הפראלימפית השביעית בקריירה שלו. הישראלי (45) אף הוביל את התחרות בשלב המוקדמות, אך לבסוף הסתפק במקום השני

דניאל רוט  05.09.12 - 19:07
עוד מדליה לאוסף. דורון שזירי בלונדון (gettyimages)
עוד מדליה לאוסף. דורון שזירי בלונדון (gettyimages)

תגיות: דורון שזירי

תחילת כתבה

אחרי שנועם גרשוני ושרגא ויינברג זכו במדליית ארד בטורניר טניס הזוגות בלונדון, הגיע הערב (רביעי) הרגע של דורון שזירי לזרוח במשחקים הפראלימפיים בבירת בריטניה. שזירי זכה במדליית הכסף בירי שלושה מצבים (רובה חופשי) מ-50 מטרים במטווח המלכותי הפתוח.

שזירי פתח מצוין את התחרות ולקח בשלב המוקדמות סך של 1,157 נקודות מתוך 1,200 אפשריות ודורג ראשון בתום המוקדמות. בשלב הגמר הוא איבד את יתרונו ליעקובסון ג'ונס מאוקראינה, שסיים כאלוף הפראלימפי.

יש לציין כי הגמר נורה במצב עמידה ובו כל הקלעים יורים עשרה כדורים וספירת הניקוד היא עשרונית. שזירי צבר 95.4 נקודות בגמר בניגוד ליריבו מאוקראינה שסיים עם 100.9 נקודות ועקף את שזירי בתוצאה הכללית. מדובר בהישג מצוין לשזירי שרשם את המדליה השביעית בקריירה.

שזירי הוא נכה צה"ל וקטוע רגל משנת 1987 וזו ההופעה השישית שלו במשחקים הפראלימפיים, כאשר באמתחתו יש 6 מדליות פראלימפיות. הקלע הישראלי, שנשא את הדגל בטקס הפתיחה, קבע השנה במטווח בהרצליה תוצאה של 600 נקודות (התוצאה המקסימלית) והוא מחזיק בשיא ישראל יחד עם מאמנו הוותיק גיא סטריק, שהדריך באולימפיאדה האחרונה את סרגיי ריכטר.