אופני יד: מדליית כסף לקובי ליאון במרוץ הכביש ל-16 ק"מ

מדליה שלישית לישראל במשחקים הפראלימפיים ביום אחד. נתי גרוברג סיים שביעי. בהמשך: שלבי בבריכה

דניאל רוט  05.09.12 - 20:28
הסתפק במקום השביעי. נתי גרוברג
הסתפק במקום השביעי. נתי גרוברג
תחילת כתבה

היום הפנטסטי של המשלחת הישראלית במשחקים הפראלימפיים נמשך. אחרי המדליות של שרגא וויינברג ונועם גרשוני (ארד בטניס) ושל דורון שזירי (כסף בקליעה), הוסיף היום (רביעי) מדליה פראלימפית שלישית לישראל ושישית בסך הכל. ליאון בן ה-36 זכה במדליית הכסף במירוץ אופני היד ל-16 קילומטרים.

ליאון התחרה במסגרת בית 1 (הבתים חולקו לפי דרגות נכות) ורשם הישג נהדר מבחינתו כשעבר את המרחק בזמן של 35:53.90 דקות, כ-12 שניות אחרי המנצח, מארק רואן האירי, שקטף את מדליית הזהב. מאמנו של קובי ליאון הוא עופר אייזנברג.

לישראל היה נציג אחד נוסף בענף האופניים במקצוע ה-TIME TRIAL. הרוכב נתי גרוברג סיים במקום השביעי בבית מספר 4 בזמן של 27:30.04 דקות. יש לציין כי גרוברג התאושש מתאונת דרכים שעבר במהלך ההכנות למשחקים הפראלימפיים בבייג'ין לפני ארבע שנים. מאמנו של גרוברג הוא ערן כספי. פסקל ברקוביץ' סיימה במקום השישי והאחרון בבית מספר 4 לנשים בזמן של 38:49.22 דקות.

לישראל יש כעת 6 מדליות פראלימפיות בלונדון, מאזן שהוא מעל למצופה, אך יחד עם זאת במשלחת עדיין מקווים לשמוע גם את ההמנון בלונדון. השחיינית ענבל פיזרו זכתה בשתי מדליות ארד בבריכה, יעקב ממיסטבלוב הוסיף אחת משלו ומוקדם יותר היום דורון שזירי לקח כסף בקליעה ו-ויינברג וגרשוני את הארד בטניס זוגות.

"זהו יום חלומי לספורטאים שלנו בלונדון ויום מצוין לספורט הישראלי", מסרה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בהודעה רשמית שהתייחסה להצלחות של המשלחת הפראלימפית. "מדובר בספורטאים, לא רק מוכשרים, אלא בבני אדם עם לב ענק, חוסן נפשי ורצון גדול להצליח ולהוכיח ששום דבר לא יעצור אותם. אני גאה בהם ומצדיעה להם".