גרשוני הזיל דמעות בהשמעת 'התקוה': "לוקח לי זמן לעכל"

הנשיא פרס למדליסט הזהב בטניס בכסאות גלגלים: "אנחנו מתגאים בדרכך ובהישגיך". שזירי: "נועם היה מצליח בכל ענף ספורט, הוא ווינר"

דניאל רוט  08.09.12 - 21:50
תחילת כתבה

לפני שש שנים היה נועם גרשוני פצוע טרי ממלחמת לבנון השניה. טייס מסוק אפאצ'י שנאלץ להתמודד פתאום עם מציאות חדשה ואתגרים קשים עוד יותר. לפני כשנה וחצי בלבד הוא החל לשחק טניס בכסאות גלגלים ובלונדון 2012 הוא הביא מדליית זהב ראשונה לישראל אחרי 8 שנים, עם ניצחון מוחץ בגמר 3:6, 1:6 על דייויד וגנר (המדורג 1 בעולם).

המדליה הזאת היא השביעית של המשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפית, אחת יותר מאשר השיגה המשלחת לבייג'ין. ומעבר לכך, מדובר בשניה של גרשוני, לאחר שכבר זכה עם שרגא ויינברג בארד בטורניר הזוגות בקטגוריית הקוואד (בעלי פגיעות בארבע גפיים).

"אחי תמיד אומר לי שאני קצת איטי, לוקח לי קצת זמן לעכל את זה", הודה נועם גרשוני, שהזיל דמעות במהלך השמעת "התקווה" ולנוכח דגל ישראל המתנופף ברקע. לצידו על הפודיום ניצבו שני אמריקנים, שניהם שיחקו אחד מול השני על הזכות לעלות לגמר. הטניסאי הישראלי גם יהיה זה שיישא את הדגל בטקס הסיום.

"זה כבוד להביא מדליה. זה לא היה במוּדעוּת שלי, אני קצת בשוֹק שזה קרה", הודה האלוף הפראלימפי הטרי. "מה שאני צריך עכשיו בעיקר זה חופש. כשאמרו לי שאני הולך לאולימפיאדה, צחקתי. זה לא רק בית הלוחם ונכי צה"ל. לכל מי שיש מחשבה שהוא לא יכול לעשות משהו, שיעשה ניסיון".

"נועם הוא ספורטאי עם ראש חושב ויכולת לעמוד בלחצים", פירגן הקלע דורון שזירי, בעצמו נכה צה"ל שזכה במדליית הכסף בלונדון וב-6 מדליות נוספות במהדורות קודמות של המשחקים הפראלימפיים. "אני בטוח שהוא היה מצליח בכל ענף ספורט בו היה בוחר, הוא ווינר".

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לגרשוני, ואמר לו: "הבאת הפתעה מרגשת למדינה ולעם. הוכחת שאתה טוב במגרש בדיוק כפי שאתה מוצלח ברקיע - מוכשר מאפאצ'י ועד טניס. אנחנו מתגאים היום בדרכך ובהישגיך. אין בשורה טובה מזו שקיבלנו בזכותך בסוף השבוע. כל הכבוד! אין כמוך, חזק ואמץ". גרשוני הנרגש הודה לנשיא בחום.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את גרשוני על הזכיה: "התרגשתי מאוד מהניצחון שלך. מדינת ישראל מחבקת אותך על ההישג האדיר, אתה מסמל את ניצחון הרוח האנושית על הקשיים שהמציאות בא אנחנו חיים יוצרת. זה זהב לך וזהב למדינה".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת בירכה את גרשוני על זכייתו: "ריתקת וריגשת מדינה שלמה לכל אורך המשחקים. צבעת את ההצלחה האדירה של המשלחת הישראלית במשחקים בצבע זהב.
בתוך פרק זמן קצר יחסית העפלת לצמרת של הטניס הפראלימפי וברגע האמת הצלחת להגיע לשיא. אני מודה לך על ההשקעה והמחויבות ובטוחה שאזרחי ישראל גאים בך".

יו"ר איגוד הטניס אסי טוכמאייר הצטרף אף הוא למברכים: "זהו יום של שמחה למדינת ישראל, לספורט הישראלי ולטניס הישראלי בפרט. נועם גרשוני הוכיח שנחישות ורוח הלחימה הם המפתח להצלחה בספורט ובחיים. כל משפחת הטניס הישראלי נרגשת מהזכיה, מחבקת ומברכת את נועם, ומאחלת לו לקצור עוד הישגים רבים".