המשחקים הפראלימפיים ננעלו בטקס מרהיב בלונדון

ריהאנה וג'יי-זי הקפיצו את הקהל, נועם גרשוני נשא את הדגל והשמיים הוארו בזיקוקים. ניפגש בעוד 4 שנים בריו

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.12 - 01:26
ולפעמים, החגיגה נגמרת (gettyimages)
ולפעמים, החגיגה נגמרת (gettyimages)
תחילת כתבההקיץ העמוס שעבר על הספורט העולמי הגיע הערב (ראשון) רשמית לסופו, כאשר המשחקים הפראלימפיים ננעלו בטקס מרהיב באיצטדיון האולימפי בלונדון. אחרי הקיץ המטורף שעבר על העיר, בבירת בריטניה יכולים סוף סוף לנשום לרווחה ולהיות גאים בהצגה שהעניקו לעולם כולו החל מה-27 ביולי, לפני כחודש וחצי עם פתיחת המשחקים האולימפיים.

גם הפעם הטקס היה מרתק וכלל בתוכו את המאפיינים המוכרים של בריטניה, כאשר חלק ממנו אף הזכיר לנו את הקטע על המהפכה התעשייתית שהיה בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים. בניגוד לטקס הסיום שהיה לאולימפיאדה, הפעם ציינו מארגני הטקס את הספורטאים הבולטים בשבועיים האחרונים. בין האמנים שהופיעו באירוע ניתן לציין את ריהאנה, ג'יי-זי וכריס מרטין.

ומה באשר למשלחת הישראלית? ההישגים של המשלחת אמנם לא התקרבו למאזן של אתונה ב-2004, אז הספורטאים הביאו 4 מדליות מזהב, אבל הם בהחלט מעוררי גאווה וראויים לכל שבח. בראש ובראשונה ניצב נועם גרשוני, שזכה במדליית הזהב בטניס בכסאות גלגלים וריגש מדינה שלמה במהלך ההמנון.

בסך הכל ישראל דורגה במקום ה-45 בטבלת המדליות עם 1 מזהב, 2 מכסף ו-5 מארד. דורון שזירי וקובי ליאון זכו במדליות כסף בקליעה ובאופני היד ואילו השחיינים עשו את שלהם עם שלל מדליות. נועם גרשוני אף זכה במדליית ארד לאחר שסיים במקום השלישי בטורניר הזוגות יחד עם שרגא ויינברג.

לישראל היו גם ארבע מדליות נוספות מארד, שכולן הגיעו מבריכת השחייה. ענבל פיזרו, שזכתה בשלוש מדליות מכסף בבייג'ין, עלתה שלוש פעמים לפודיום גם בלונדון. השחיינית הנפלאה סיימה במקום השלישי בגמר ה-50, ה-100 וה-200 מטרים חופשי. יצחק ממיסטבלוב, שהשתתפותו במשחקים הפראלימפיים לוותה במחלוקת רבה בשל כך שגרם לפני כארבע שנים לתאונה בה נהרגו שני בני אדם, זכה לחייך מעט עם מדליית ארד ב-200 מטרים חופשי.

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 2 תגובות ב 1 דיונים
1.
מרהיב

פוק דה לוק   28.10.12 14:10

תוכן התגובה

הגב לתגובה זו
אני דביל יהההההה איזה כיף כיף כיף

עמוס  22.01.13 11:45

תוכן התגובה

הגב לתגובה זו