250 אלף שקל מענק לגרשוני. נתניהו: "גם אני בכיתי איתך"

המשלחת הפראלימפית התארחה בבית הנשיא. ראש הממשלה לזוכה במדליית הזהב: "אומרים הטובים לטיס, אז הטובים גם לטניס". שמעון פרס: "חזרתם אנשים זהב". פיזארו תקבל 170 אלף שקלים על זכה בשלוש מדליות

טליה סלנט
טליה סלנט  11.09.12 - 12:43
תחילת כתבה

אחרי שמונה מדליות ואחת מרגשת במיוחד מזהב, המשלחת הפארלימפית חזרה אתמול לישראל והיום (שלישי) התארחה אחר כבוד בבית הנשיא שמעון פרס. באירוע נכחו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת הספורט לימור לבנת.

מלבד הכבוד וההמחמאות, בפגישה בבית הנשיא הוכרז גם על גובה המענקים לספורטאים שעמדו על הפודיום בלונדון, ובראשם כמובן האלוף האולימפי נועם גרשוני, שיקבל 250 אלף שקלים על מדליית הזהב שלו. מאמנו יזכה למענק של חצי מהסכום. ענבל פיזארו, שגרפה שלוש מדליות ארד, תקבל 170 אלף שקלים, קובי ליאון ודורון שזירי יקבלו 150 אלף, שרגא ויינברג 70 אלף ואיציק ממיסטבאלוב 100 אלף שקלים. "התקציב קטן מאוד, אבל לזה יש לנו תקציב", אמר השרה לבנת, "הבאתם לנו כבוד".

ראש הממשלה נתניהו בירך אישית את נועם גרשוני: ""כששרת את ההמנון ובכית, גם אני בכיתי. אתם מייצגים את המדינה. אומרים הטובים לטיס, אז הטובים גם לטניס. המדינה קמה על סמך אמירה פשוטה וחזקה - 'אם תרצו אין זו אגדה'. רציתם והפכתם לאגדה".

הנשיא פרס סיכם: "חזרתם אנשים זהב, כסף וארד, ואתם מוכיחים כעת לכל צעיר במדינת ישראל מה אדם יכול לעשות כדי לנצח. זה ניצחון של רוח ונשמה אמיתית".

הדפס