"מילאן מגוחכת", "בדרבי צריך אופי בקבוצה"

ביקורת על הרוסונרי. ג'יאמפאולו: "אינטר פשוט יותר מנוסה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.09.19 - 09:25
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

האם אינטר בדרך לאליפות? בסן סירו לא ממש מדברים על זה בשלב זה, אך בהחלט מרוצים אחרי הניצחון אמש (שבת) בדרבי, 0:2 על מילאן, שעזר לנרזורי לשמור על מאזן מושלם בליגה האיטלקית עם ארבעה ניצחונות מארבעה משחקים. מנגד, מרבית הכותרות בתקשורת היו כלפי הרוסונרי, עם ביקורת נוקבת מכל מיני גורמים.

מתאו סלביני, פוליטיקאי ידוע שאוהד שרוף של מילאן, התראיין לאחר המשחק ואמר דברים חריפים מאד: "הקבוצה הזאת מגוחכת. אולי כל זה לא הייתה אשמתו של גאטוסו. זאת הפעם הראשונה שאני עוזב את האצטדיון מוקדם במהלך דרבי. יש אנשים שמשלמים להם כדי להשיג ניצחונות, והם לא מנצחים".

גם אגדת העבר, זבונימיר בובאן, דיבר: "אפשר לשחק לא טוב בדרבי ועדיין לנצח. אבל בכדורגל מהסוג הזה צריך שיהיה לקבוצה אופי. השחקנים מבינים מה המשמעות של משחק כזה, וגם המאמן. מקווה שבהמשך החבר'ה יתנו לנו סיבה לחגוג".

המאמן מרקו ג'יאמפאולו ניסה להסביר מה הוביל להפסד הזה: "היינו הססנים מדי בפתיחה, וככל שהמשחק התקדם אינטר הראתה את ההבדל בין שתי הקבוצות - היא יותר מנוסה. השער הראשון עשה את ההבדל, ולא אהבתי שאנחנו הגבנו בצורה אמוציונאלית. היינו פחות מאורגנים ולא מאוחדים. שחקנים הלכו לאזורים על המגרש שהם לא היו צריכים להיות בהם. בכל מקרה לקחנו סיכונים, שכן לנסות להתבסס רק על מתפרצות זה היה יכול להיות בזבוז של אנרגיה".

בצד השני אנטוניו קונטה נשמע מרוצה: "נתחיל בלהגיד שזה דרבי, ואלו תמיד משחקים מיוחדים שקשה לחזות מה יקרה בהם. השחקנים נתנו משחק טוב בכל פרמטר. התוצאה בליגת האלופות השאירה טעם מר, וכנראה שזה הדליק אותנו יותר לקראת הדרבי. הגיע לנו לנצח, שמח בשביל האוהדים שלנו. לוקאקו? הוא מסוגל אפילו ליותר. אמרתי לו את זה. הוא הגיע לפה בזכות הפוטנציאל שלו, אז אם נעבוד איתו טוב, הוא יכול להפוך למשמעותי ביותר".

אחד מכובשי השערים, רומלו לוקאקו, הגיב גם כן בסיום: "היחסים שלי עם קונטה מאד חזקים, הוא מאמן שבאמת עוזר לי. בגיל 26, זה המאמן שאני רוצה. מאמן שעוזר לי כל יום ונותן לי מוטיבציה. מאד שמח שאני פה ועובד איתו. המשחק הזה היה חשוב עבורנו, אבל יש עוד אחד קשה כזה נגד לאציו. שמחים על שלוש הנקודות. סלביה פראג? זה היה משחק מסובך, אבל באנו מוכנים הפעם והגבנו בצורה נכונה. לא רוצה לדבר על אליפות עכשיו. מתקדמים ממשחק למשחק".

במשחק נוסף, יובנטוס ניצחה בקושי 1:2 את ורונה. מאוריסיו סארי הסביר מדוע ההפרש לא היה גבוה יותר: "כנראה שהשחקנים היו עייפים מנטאלית. היינו צריכים להטעין את עצמנו מחדש מהר מאד כמה ימים בלבד אחרי ליגת האלופות. אז לפעמים מאבדים קצת איזון, וזה מה שראינו. הקבוצה הזאת בבנייה כרגע, לפעמים אנחנו שוכחים לעשות הגנה וזה ייקח זמן לתקן את הדברים האלה".

מי שהוביל לניצחון, כריסטיאנו רונאלדו (שער ובישול), הגיב גם הוא: "מה שחשוב זה שהקבוצה ניצחה. היינו עייפים אחרי ליגת האלופות, וזה דבר טבעי עם כל הנסיעות והמשחק האינטנסיבי במדריד. למרות הכל, הצלחנו להשיג את המטרה. מסר לקהל של אתלטיקו? אנשים מדברים שטויות".