"יריב אחד פחות? רונאלדו בכלל היה מועמד?"

צפו בואן דייק עוקץ את רונאלדו ומחמיא למסי: "על טבעי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.19 - 21:25
תחילת כתבה

בעוד ליאו מסי, וירג'יל ואן דייק ושאר הכוכבים עשו את דרכם על השטיח האדום של טקס כדור הזהב, יש שם אחד נוצץ שנעדר מהטקס. כריסטיאנו רונאלדו, הכוכב של יובנטוס שנבחר רק במקום השלישי, לא הופיע לטקס נבחרי השנה של הכדורגל העולמי ולא כיבד את הנמסיס - ליאו מסי - שהניף כדור זהב שישי בקריירה, כשבתמורה, הוא "זכה" לעקיצה יוצאת דופן מבלם ליברפול, שהקדים אותו על הפודיום.

עם תחילתו של הטקס וכאשר ראו שהוא אינו נמצא, אנשי המדיה ברחבי העולם החלו במסע חיפושים אחר הכוכב - שמצידו, העלה תמונה במלון מרשת המלונות הפרטית שלו. דיווח נוסף טוען שרונאלדו נמצא במילאנו, שם הוא מקבל את תואר השחקן הטוב של הסרייה איי בעונה שעברה.

אלא שבעוד התקשורת מחפשת שוב ושוב את כוכב יובה, יש מי שלא כל כך מודאג מהגעתו או חוסר הגעתו. ואן דייק, אחד המנשלים של רונאלדו מהשלישייה הראשונה, נשאל איך זה מרגיש להתמודד עם יריב אחד פחות ועקץ בצורה משעשעת: "יריב אחד פחות? הוא בכלל היה מועמד?".

מאוחר יותר, לאחר ההכרזה על הזוכה, תיאר ואן דייק את התחושות בנאום מרגש. "הייתה לי שנה מדהימה", הוא אמר. "אך לצערי יש כמה שחקנים על טבעיים, כמו מסי, שראויים לזה קצת יותר. הוא פנטסטי, שש זכיות בכדור הזהב זה מדהים. צריך לדעת לכבד גדולה כשרואים אותה. הייתה קרוב, אבל היה מישהו קצת יותר טוב. אני מאוד גאה בשנה במה שהשגתי בשנה האחרונה עם ליברפול ועם הולנד, בתקווה שנעשה זאת שוב השנה. בטוח שזה יהיה קשה לצד שחקנים כאלה".

"בכנות מוחלטת, אני אף פעם לא חשבתי שאהיה חלק מהרשימה הזאת עד שהכריזו על מועמדותי", ואן דייק הצטנע. "זה אומר הרבה על הקריירה שלי, היא לא הייתה קלה. הייתה לי קריירה שונה מהמנצח כאן, עליתי מאוחר אבל אף פעם לא ויתרתי על החלומות שלי. עבדתי קשה על כל צעד בדרך. המקום בו אני נמצא עכשיו זה משהו שאני מאוד גאה בו. להיות כאן גורם לי לעבוד אפילו קשה יותר בתקווה שאהיה כאן גם בשנה הבאה".

כשנשאל אם נבחרת הולנד היא הטובה בעולם כיום הוסיף וסיכם: "אנחנו בתקופה טובה, אנחנו שמחים שהעפלנו ליורו כי נעדרנו מיותר מדי טורנירים בשנים האחרונות. אנחנו נחזור בקיץ הקרוב ונקווה להראות את הכישרון שלנו ולהגיע הכי רחוק שאפשר".