"יובה היא רק רונאלדו": סארי תירץ וספג אש

מאמן הגברת לא מצא מילים, לאציו חולמת על אליפות. התגובות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.19 - 09:19
תחילת כתבה

14משחקים, 12 ניצחונות ושתי תוצאות תיקו - זה היה ההספק של מאוריציו סארי ביובנטוס עד כה. 1,260 דקות בהם לא הפסיד, עד אתמול (שבת). יובנטוס שלו, שהוליכה בגאווה את הטבלה מתחילת העונה, מעדה מול לאציו השלישית והותירה את הפסגה לאינטר - שלראשונה מזה שנים, מוכיחה שאליפות איטליה על השולחן.

אז מה היה באולימפיקו? רונאלדו אמנם העלה את יובה ליתרון עם שער שמיני העונה, אבל לאציו חזרה ועניינים ובמצב של 1:1 סארי ספג מכה, כשקוואדראדו הורחק לאחר, איך לא, התערבות של ה-VAR. החל מאותו הרגע הייתה קבוצה אחת על המגרש והסוף? ידוע לכולם. הנה המספרים: הגברת הזקנה הייתה הקבוצה היחידה בחמש הליגות הבכירות שעדיין לא הפסידה העונה בכל המסגרות, אבל זה היה לפני שהיא הגיעה לאולימפיקו דה רומא. למעשה, לאציו ניצחה את יובה באולימפיק לראשונה מאז דצמבר 2003.

בעיתונים לא הקטינו ראש בהפסד של יובה ומיד עקצו. "יובה היא רק רונאלדו, זה ניצחון מוצדק", כתבו בגאזטה דלו ספורט המקומי, שנתן את הכותרת "סופר לאציו".

"אני חשבתי שהמחצית הראשונה הייתה ממש ממש טובה", תיאר סארי את התחושות בסיום. "אבל לצערי ספגנו לפני הירידה להפסקה. המחצית השנייה הייתה מורכבת מתאונות, ורובם היו לרעתנו. כששיחקנו 11 נגד 11, היינו טובים. לא כיבדנו את היריבה שלנו, שחקנים עמדו בעמדות הלא נכונות - היו הסחות דעת ושילמנו על כך".

על האדום הוסיף סארי: "אני לא מסכים שזה היה מצב ודאי של שער. צהוב היה מספיק, אדום זו החלטה קצת נמהרת. אבל איבדנו שליטה אחר כך ועשינו טעויות עוד לפני האדום". כעת, המירוץ לאליפות נפתח לא רק לאינטר, המוליכה, אלא גם ללאציו שנמצאת מרחק שלוש נקודות בלבד מיובה וחמש מהפסגה. סארי, שראה את לאציו משיגה ניצחון שביעי ברצף על חשבונו, הבהיר בסיום: "גם לאציו במירוץ, לא רק אנחנו ואינטר".

בצד המנצח, סימונה אינזאגי, מאמן לאציו, נשמע מאושר בסיום: "אני זוכר את הניצחון הקודם עליהם כאן, לפני 16 שנים. אנחנו נמצאים בכושר נהדר, אבל חייבים להיות אמביציונים יותר. לפני שישה שבועות אנשים אמרו שאנחנו לא משיגים תוצאות, אבל נשארתי רגוע. המועדון היה חשוב לי, גם כשהפסדנו".