לא רק גולים: הערך של זלאטן למילאן

ספונסרים, מנויים וקונטרה לרונאלדו. הענק חוזר לאיטליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.12.19 - 09:40
תחילת כתבה

תאמינו או לא, זלאטן איברהימוביץ' הוא מלך השערים של מילאן בעשור הנוכחי. הענק השבדי, ששיחק בשורות הרוסונרי שנתיים בלבד הותיר נעליים גדולות מאוד שאף שחקן התקפה לא הצליח למלא וכעת, שבע שנים אחרי, הוא חוזר לנעול אותן. פחות מיממה אחרי ההודעה הרשמית, באיטליה מנתחים את ההחתמה והשפעותיה.

כמובן שהמטרה שלשמה התכנסו מילאן וזלאטן היא שערים, וכמה שיותר מהם. 16 בלבד יש לרוסונרי העונה, במה שמהווה את המקום החמישי מהסוף בליגה האיטלקית (רק לאודינזה, ספאל, סמפדוריה וברשיה יש פחות). הענק השבדי כבש 42 פעמים ב-61 הופעות במדים האדומים שחורים ולמרות שהוא כבר בן 38, עדיין העמיד מספרים יפים ב-MLS וכבש 52 פעמים ב-56 הופעות.

אולם עם כל הכבוד לשערים, הערך האמיתי של זלאטן למילאן יהיה גם כלכלי. באיטליה טוענים שלמרות שעדיין לא קיבל מספר, בחנויות הרשמית כבר יש חולצות עם שמו והקבוצה מצפון איטליה צפויה להעלות משמעותית את מכירתן. מלבד זאת, הגעתו תוביל (וכבר הובילה למעשה) לעלייה ברכישת המנויים למשחקי הסיבוב השני בסן סירו וגם תמשוך ספונסרים נוספים שיהיו מוכנים להשקיע ולהציל אותה מקריסה פיננסית.

ועניין חשוב נוסף הוא הקונטרה לכריסטיאנו רונאלדו. ברשתות החברתיות כבר מתלהבים מהעובדה ששני הענקים יחלקו את אותה הליגה, המיטב לפניכם: