אוכל ולא ישן: כך רונאלדו שומר על כושר

תכף בן 35 ועדיין במצב מדהים: הסודות של הכוכב הפורטוגלי

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.20 - 16:44
תחילת כתבה

בעוד פחות מחודש, ב-5 בפברואר ליתר דיוק, יחגוג כריסטיאנו רונאלדו יום הולדת 35. עבור רבים וטובים, מדובר בתקופה שמסמלת דעיכה משמעותית בקריירה, ואולי אף ישנה איזו השלמה פנימית כי תכף יגיע הרגע לתלות את הנעליים. אבל כריסטיאנו רונאלדו הוא לא "עוד אחד", וגם בגיל הזה הוא עדיין נמצא בכושר יוצא דופן. עד כדי כך, שבתקשורת האנגלית הקדישו כתבה שלמה בנושא: "איך לעזאזל הוא עושה את זה?".

כישרון לכדורגל כמו שיש לכריסטיאנו רונאלדו כמובן שאין לרבים, אבל על פניו, את הדרך שלו לשמור על כושר כל אחד יכול "לקנות". ועדיין, מעטים מאוד, אם בכלל, מקדישים את כל-כולם עבור הקריירה - וזה מה שהופך את הסופרסטאר הפורטוגלי למה שהוא כבר למעלה מעשור: אחד הכדורגלנים הגדולים ביותר בעולם.

ואלה הסודות על פי כריסטיאנו רונאלדו, ולפי הכתבה שפורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי: שש ארוחות ביום - לא פחות ולא יותר - ושימו לב טוב, נמנום קל למשך שעה וחצי, חמש פעמים ביום, על פני שינה מלאה של שמונה שעות.

התזונה של כוכב יובנטוס מורכבת, בין השאר, מדגנים, פירות טריים, דגים (טריים, איך לא) וטוסט אבוקדו. את העוף הוא מגדיר כ"מאכל קסם", זאת מכיוון שהוא עשיר בחלבון ודל בשומן.

כאמור, למרות שהוא תכף חוגג 35, כריסטיאנו רונאלדו עדיין בכושר מדהים, וזה מתבטא לא רק בתמונות - אלא גם במספרים. הסופרסטאר של יובנטוס מצא את הרשת 15 פעמים ב-22 הופעות בכל המסגרות העונה, כולל שלוש פעמים במשחק הליגה האחרון מול קליארי - שהיווה את השלושער הראשון שלו בליגה האיטלקית.