הקול מאיטליה: המצב, האחדות ועקיצה ללאציו

אוהד רומא: "לא מתעסקים בכדורגל, נאבקים על הבריאות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.20 - 18:36
איטליה בימים יפים יותר (GETTY)
איטליה בימים יפים יותר (GETTY)
תחילת כתבה

איטליה במרכז הסערה. ארץ המגף היא המדינה שחוותה את המכה הגדולה ביותר מהקורונה עם מעל 10,000 מתים ויותר מ-40,000 חולים. אנדראה סיבוני, הוא איטלקי יהודי תושב רומא, שעלה לישראל כדי לעשות שירות קרבי. לאחר הצבא, הוא חזר למולדתו והערב (שלישי) הוא התראיין לאתר ערוץ הספורט וסיפר על המצב במדינה.

"אני מבין שהמצב בישראל טוב יותר מאשר אצלנו", אמר אנדראה, "הכל סגור ואנחנו באי ודאות. אין פה התעניינות בספורט לאחרונה. אף אחד לא מדבר על כדורגל, ואנחנו נאבקים על הבריאות שלנו". עם זאת, הכדורגל תופס מקום בכותרות בשל קיום המשחק בסן סירו בין אטאלנטה לוולנסיה לפני כחודש וחצי: "ברגאמו היא העיר עם הכי הרבה מתים במדינה וכנראה שבמשחק ההוא כולם נדבקו. זה היה ממש מטופש שהמשיכו לעשות משחקים ועוד עם קהל".

למרות המצב הקשה, אנדראה מוצא סיבה לחייך על חשבון היריבה העירונית: "אנחנו, אוהדי רומא, מקווים שהסרייה A תסתיים ושיכריזו על יובנטוס כאלופה. לאציו שנייה במרחק נקודה מיובה ואסור שהם יקחו אליפות. זה הדרבי שלנו ואנחנו שונאים אותם, אם הם יזכו בתואר אחרי 20 שנה זה יכול להרוג אותנו. הם בעונה מטורפת, למרות שהשופטים עזרו להם עם כמה שריקות. יובה לא נראית כל כך טוב ואנחנו מפחדים שהם יזכו".

"בסופו של דבר, יש דברים חשובים מכדורגל - הבריאות שלנו", סיכם אנדראה, "האוהדים מעלים זיכרונות ברשת והקבוצה מגייסת תרומות לאנשים שנפגעו מכל המצב. גם העובדה ששחקני יובה ויתרו על שכרם עד סוף העונה עשתה פה הרבה רעש ומגיע להם כל הכבוד על זה. האחדות של העם חשובה בימים האלה".