משחקי הקורונה: מתווה מיוחד הוצע באיטליה

הקבוצות ישארו ברומא במשך כחודש וחצי עד הכרעת העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.20 - 15:30
תחילת כתבה

הרצון העז להכריע את עונת המשחקים 19/20 גורם לראשי הליגות להיות יצירתיים מהרגיל כאשר הפעם איטליה במוקד עם הצעה לסיים את הליגה תוך 45 ימים. הרעיון המרכזי של ראשי ההתאחדות האיטלקית הוא להעביר את כל קבוצות הכדורגל לרומא שם ישחקו ללא קהל, עיתונאים ואפילו VAR כאשר לא ניתן יהיה לעזוב את הבירה עד אשר יסתיימו המשחקים.

עפ"י דיווחים בתקשורת האיטלקית, המתווה הקיצוני יכלול אימונים במתחמים מסוימים שיהיו מספיק בטיחותיים. כמו כן, השחקנים והצוות המקצועי יבדקו בתדירות גבוה על מנת לשמור על כולם בקו הבריאות. גם צוותי השיפוט ישהו ברומא עד תום העונה, כאשר הועלתה הצעה לבטל את מערכת ה-VAR בשל העובדה שהשופטים נמצאים בחדר צפוף זה עם זה למשך זמן ארוך ועלולים להוות סכנה אחד לשני. רומא ודרום נחשבת כאחד האזורים היותר בטוחים בארץ המגף והעובדה שימעיטו בנסיעות ויקטינו את החיכוך עם הסביבה עשויים להוות כפתרון.

אפשרות נוספת שהועלתה היא לאמץ את המתוכנת של ארגנטינה ומדינות נוספות באמריקה הלטינית (אפרטורה וקלאוסורה) - עונה שמתחלקת לשני חצאים. כאשר הליגה תשוחק עד היורו ותחודש לאחר הטורניר של אופ"א. המכשול הגדול ביותר של מתווה זה הוא העובדה שצריך להגיע להסכמות עם אופ"א ופיפ"א, דבר שעשוי להיות לא פשוט בכלל בלשון המעטה.