הליגה האיטלקית: שר הספורט מתכונן לביטול העונה

שר הספורט באיטליה במסר חד: "הליגה הצרפתית לא תהיה האחרונה שתופסק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.20 - 13:08
תחילת כתבה

האם הליגה האיטלקית היא הבאה בתור לצאת לפגרה ארוכה עד יעבור זעם? יממה אחרי שראש ממשלת צרפת הצהיר כי לא יהיו אירועי ספורט במדינה עד חודש ספטמבר - ולמעשה ביטל את עונת 2019/20 - שר הספורט באיטליה העביר מסר חד וברור בדבר עתיד הכדורגל בארץ המגף.

"השחקנים רוצים לחדש את האימונים, ובצדק, אבל אם הייתי נשיא מועדון, הייתי חושב יותר על איך להתחיל את העונה הבאה בבטיחות. תמיד אמרתי שחידוש האימונים לא יוביל בהכרח לחידוש העונה. זה נראה לא ריאלי יותר ויותר שהליגה האיטלקית תחזור", אמר וינצ'נזו ספדאפורה.

שר הספורט הוסיף בביטחון: "הליגה הצרפתית לא תהיה האחרונה שתחליט לעצור כאן ועכשיו, וזו הגישה שגם איטליה עשויה לנקוט. אני מתחיל לקבל את התחושה שתהיה הפתעה בימים הקרובים, והיא שנשיאי המועדונים יפנו אליי בבקשה לסגור את העונה כדי שהם יוכלו להתכונן כראוי לעונה הבאה".

אם אכן יוכרז על עצירתה של עונת 2019/20, יהיה מעניין לראות כיצד יחליטו לנהוג באיטליה באשר לנושאים הבוערים, כגון אלופה, הנציגות לאירופה, עולות ויורדות. אחרי 26 מחזורים דורגה יובנטוס בראש הטבלה, אבל הקדימה את לאציו בנקודה בלבד. באשר לתחתית, בעוד ספאל וברשיה נראו בדרך הבטוחה לירידה, לצ'ה דורגה מתחת לקו האדום רק בשל יחס שערים נחות מזה של גנואה. מנגד, בנבנטו הייתה בדרכה הבטוחה לעלייה לליגה הבכירה, כאשר הקדימה את השנייה בטבלה בלא פחות מ-20 נקודות.