"שחקנים באו לאימון בפרארי, זידאן בפיאט"

ואן דר סאר על התקופה ביובה עם הקשר: "היה לו גם צד אפל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.20 - 14:05
(Getty)
(Getty)
תחילת כתבה

אומנם התבשרנו על חזרתו של הכדורגל בחלק מהמדינות באירופה וגם אצלנו בישראל, אך עד שזה יקרה, זה ממשיך להיות זמנה של הנוסטלגיה. השוער האגדי, אדווין ואן דר סאר התראיין בהולנד וסיפר הימים בהם חלק חדר הלבשה ביובנטוס עם זינדין זידאן, על לואי ואן חאל ועל אייאקס הגדולה של 1995.

"הוא לא היה דברן גדול", סיפר השוער על זידאן. "זה היה קשה אז כי הוא לא דיבר טוב אנגלית אלא רק צרפתית ואיטלקית. אבל הדרך שבה הוא טיפל בכדור ושיגר אותו באוויר... יום אחד הוא הגיע לאימון עם פיאט, ג'ינס ליווייס וחולצה לבנה של אדידס. זה שונה לחלוטין ממה שראיתי משחקנים אחרים שהגיעו עם פרארי, ורסאצ'ה ודולצ'ה וגבאנה".

עם זאת, ואן דר סאר סיפר גם על צדדים אחרים של מאמנה הנוכחי של ריאל מדריד:  "ברור שהיה לו גם צד אפל שגרם לו לראות כמה כרטיסים אדומים בקריירה, אבל הטיפול שלו בכדור היה רך. בלעדיו הוא לא היה כזה אלגנטי".

השוער החל את הקריירה באייאקס, והיה חלק מהקבוצה שזכתה בליגת האלופות ב-1995 עם ואן חאל: "הוא שיפר שחקנים. לא ראיתי הרבה קבוצות שהיו מוכנות טקטית כמונו. היינו רעבים כמו כלבים לכל מה שאמר. הגענו לשיא ב-1995, חבל שלא הצלחנו בשנה השנייה. חוק בוסמן הרג את הקבוצה".

ואיך היו חגיגות הזכייה? "היו 100,000 איש, היינו המומים. זו הייתה המסיבה הכי טובה שיש, אבל אני בקושי יכול לזכור משהו. אני אפילו לא יודע איפה זה היה".