ג'ורג'יו קייליני: האיטלקי פתח חזית עם מריו באלוטלי

הבלם תקף, החלוץ לא נשאר חייב: "תגיד לי את זה בפרצוף"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.20 - 17:54
תחילת כתבה

ספר האוטוביוגרפיה של ג'ורג'יו קייליני ייצא בימים הקרובים לאור, וכבר עכשיו, עוד לפני שאנשים יכולים לרכוש אותו, הספר יוצר סערות תקשורתיות וכותרות בפלטפורמות השונות. בראיון לעיתון "לה רפובליקה", הבלם של יובנטוס עורר מחלוקת כשדיבר בצורה שלילית על מריו באלוטלי: "הוא בן אדם שלילי בלי שום כבוד לקבוצה שלו. במשחק בגביע הקונפדרציות ב-2013 מול ברזיל הוא לא עזר לנו בכלל, הגיע לו שנכפכף אותו. אמרו מתישהו שהוא מבין חמשת השחקנים הטובים בעולם, אבל אני מעולם לא החשבתי אותו בטופ-10 או 20".

בהמשך קייליני גם פתח חזית מול שחקן אחר איתו שיתף פעולה בעבר, פליפה מלו: "הוא היה אפילו גרוע יותר. אי אפשר היה להתמודד עם חוסר הכבוד שלו. הוא מבין האנשים שתמיד התנגדו לדברים שאמרו להם. תמיד היית מגיע למצב שאתה כמעט רב או מתעמת איתו. גם אמרתי את זה בזמנו להנהלה, הוא היה תפוח רקוב".

בספר שלו, על פי מה שנחשף עד כה, דיבר קייליני על שנאה שהשחקן חש כלפי גורמים מסוימים או יריבויות שנוצרו אצלו, דוגמת אינטר: "אנשים יכולים להבין את זה, אני שונא את אינטר כפי שמייקל ג'ורדן שנא את דטרויט פיסטונס. אני לא יכול לא לשנוא אותה. אבל מחוץ למגרש ב-99% מהזמן הכל היה בסדר. כשנפצעתי קיבלתי אפילו הודעה שהכי ריגשה אותה מחבייר זאנטי".

הדברים של האיטלקי הובילו ללא מעט ביקורת ברשתות החברתיות, כאשר גם האנשים במוקד של דבריו הגיבו בזעם. בראיון ל"גאזטה" בארץ המגף, הקשר הברזילאי מלו אמר: "אין לי שום בעיה להגיב לשחקן הזה. כשהייתי בטורינו אף פעם לא נהגתי בחוסר כבוד לאף אחד. אבל כשמישהו מגיע לנקודה כזאת, לא מגיע לו כבוד יותר. הוא תמיד השתין על עצמו מפחד. קל להגיד דברים כאלה על אנשים אחרים דרך ספר. הוא כנראה עדיין כועס כשהדחנו אותו ואת יובנטוס כשהייתי בגלאטסראיי ב-2013, או כשאני וברזיל ניצחנו אותו בקונפדרציות 0:3".

גם באלוטלי לא נשאר חייב: "לי לפחות יש את האומץ וההגינות להגיד לאנשים דברים לפרצוף שלהם. מאז 2013 היו לך הרבה הזדמנויות לעשות את זה איתי, להתנהג כמו בן אדם, אבל מעולם לא עשית זאת. מי יודע מה תגיד בעתיד על חבריך הנוכחיים לקבוצה. אני מעולם לא נהגתי בחוסר כבוד לחולצה של איטליה".