הליגה האיטלקית: הוצב תאריך לחידוש העונה

13 ביוני הוא היעד של מנהלת הליגה לחידוש עונת 2019/20. כעת נותר אישור של הממשלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.20 - 18:36
תחילת כתבה

ראשי הליגה האיטלקית הציבו את ה-13 ביוני כתאריך הרשמי לחידוש עונת 2019/20, בכפוף לאישור הממשלה. בינתיים, ניתן אור ירוק לקבוצות לחזור להתאמן באופן רגיל החל מיום שני הבא (18 במאי). חשוב לציין כי הפורטוקול באיטליה מורה כי במידה ששחקן אחד או איש צוות יידבק בנגיף הקורונה, כל הקבוצה תצטרך להיכנס לבידוד ביתי של 15 ימים.

המשחקים עצמם ייערכו כל שלושה או ארבעה ימים עד ה-2 באוגוסט, כאשר חצאי הגמר וגמר הגביע האיטלקי יתקיימו בחודש יולי, בזמן שהמשחקים במסגרת הליגה האירופית וליגת האלופות יתחדשו באוגוסט.

כזכור, הליגה האיטלקית נעצרה כמו רוב אירועי הספורט בעולם בעקבות מגפת הקורונה. בעוד בצרפת ובהולנד כבר החליטו לבטל את עונת 2019/20, בארץ המגף, כמו גם בגרמניה, בספרד ובאנגליה, עושים את כל המאמצים כדי להביא להכרעה ספורטיבית של עונת המשחקים.

הסרייה א' הופסקה לאחר המחזור ה-26, כאשר יובנטוס מוליכה את הטבלה ומקדימה את לאציו בנקודה בלבד. אינטר, בשלבים ארוכים של העונה איימה אף היא על השליטה של הגברת הזקנה, חוותה תקופה לא טובה לפני משבר הקורונה ומדורגת שלישית, מרחק תשע נקודות מהפסגה (עם משחק חסר).

במקביל, גם על כרטיס הרביעי לליגת האלופות ישנו מאבק קשוח, כאשר אטאלנטה (48 נקודות) ורומא (45 נקודות) קרובות זו לזו. גם בתחתית העסק פתוח לרווחה. ברשיה וספאל אמנם נראות בדרך הבטוחה לירידה, אבל בין לצ'ה שבמקום ה-18, שמוביל אף הוא לירידה, לפיורנטינה שבמקום ה-13 מפרידות חמש נקודות בלבד.