זלאטן: הפסל בדמותו של הכוכב במאלמו יוזז

אוהדי קבוצת נעוריו תקפו את החלוץ, שהודיע על רכישת קבוצה יריבה. העירייה הגיבה בהתאם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.20 - 22:30
תחילת כתבה

גם כשאין כדורגל, הליגה שלו מושבתת והקבוצה שלו בקושי מתאמנת, שמו של זלאטן איברהימוביץ' עדיין מצליח לחולל כותרות ושערוריות. הפעם זה היה הפסל בדמותו, שהוצב בשבדיה מול אצטדיונה של קבוצת נעוריו מאלמו, והיום (שבת) נודע כי יוזז משם, לאחר שעבר נסיונות השחתה רבים מצד אוהדי הקבוצה בחודשים האחרונים.

כזכור, בחודש אוקטובר האחרון הוחלט לכבד את איברהימוביץ' בפסל ברונזה, שגובהו 3 מטרים ומשקלו כ-500 ק"ג, מול האצטדיון של הקבוצה בה גדל. אלא שבינואר, התרחש אירוע נוסף שטרף את הקלפים: זלאטן הודיע כי רכש 25% מהבעלות על האמרביי, קבוצה שבדית אחרת שאף סובלת מיריבות ארוכת שנים עם מאלמו.

האוהדים, שחשו "נבגדים", הניחו על הפסל חפצים דוגמת שקי זבל, מושב אסלה וכן ריססו כתובות גזעניות נגד הכוכב. השיא הגיע כאשר האוהדים חתכו את האף מהפסל, ואף גרמו לנפילתו. רצף ההשחתות גרם לעיריית מאלמו להחליט על הזזת הפסל למעון חדש. נכון לרגע זה, לא ברור איפה ישכון, והנהלת המועדון הצהירה שלא שמעה על החלטה שכזו, אבל ברור שהדברים יתרחשו בקרוב. בינתיים, איברהימוביץ' שמתכונן לחידוש העונה עם מילאן, שוב זוכה ליחסי ציבור ולעניין - גם אם לא מהסוג שהיה רוצה.