הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"היא צדקה, שימו מסכות": רונאלדו סופג אש

התקרית עם המאבטחת לא נשכחה. במולדתו תקפו: "סיכון קטלני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.10.20 - 18:20

אחרי שהגיע לטורינו באמבולנס מוטס באופן פרטי, כריסטיאנו רונאלדו, הוא ולא אחר, החל הבוקר (חמישי) בידוד בן עשרה ימים. בגלל החוקים באיטליה, כוכב יובנטוס, שהתבשר שלשום כי נמצא חיובי לנגיף הקורונה, נמנע מבידוד ארוך יותר בן 14 יום, ואם ימצא חיובי בתום התקופה - ייתכן וייקח חלק במשחק מול ברצלונה וליאו מסי.

יחס ה-VIP לו זכה רונאלדו, הן במולדתו והן באיטליה, גרר תגובות ביקורתיות - אך באיטליה מספרים שהכוונה לא הייתה להפר שום חקיקה. למעשה, הטיסה הרפואית התקיימה בשיתוף פעולה עם רשויות הבריאות באיטליה ועל פי החוקים המחייבים העברה באמצעות "טיסה רפואית". מאוחר יותר, רונאלדו הועבר לביתו שבטורינו וימשיך את הטיפול בנגיף שם. בשלב זה, יש לציין, רונאלדו לא חש בתסמינים. הוא יחמיץ בוודאות את המשחקים מול קורטונה ודינמו קייב, ויוכל לשחק מול ורונה בליגה.

מנכ"ל משרד הבריאות הפורטוגלי לא אהב לראות זאת בתקשורת המקומית וטען כי רונאלדו לא יקבל יחס מיוחד. "זה נכון גם לגבי שאר שחקני הנבחרת הלאומית, חלים עליהם אותם חוקים שחלים על כל אזרח פורטוגלי. הובלה בתנאים בטוחים תלויה באדם עצמו והיא על אחריותו".

אם לא די בכך, אף אחד לא באמת שכח לרונאלדו את התקרית בה נצפה יושב ביציע ללא מסכה והתבקש על ידי המאבטחת לשים אחת כזאת. "היא צדקה, שימו מסכות", צייץ אוהד. אחד אחר הוסיף: "רונאלדו הוא מודל למיליונים של ילדים ברחבי העולם, זה לא צריך להיות המסר שהוא מעביר".

בינתיים, באיטליה ובפורטוגל ניסו לשחזר את רגעי ההידבקות. על פי החשש, מי שהדביקו את רונאלדו היו שני המאומתים - ז'וזה פונטה ואנתוני לופס. במולדתו של רונאלדו התעכבו על התמונה בה הכוכב נצפה בארוחה עם נבחרת פורטוגל, תוך שהוא אינו חובש מסיכה או מקפיד על כללי הריחוק החברתי. "לנגיף יכולת העברה גבוהה אם אין ריחוק או אין מסיכה", אמר אחד האפידימיולוגיים הידועים בפורטוגל. "אם שני המקרים משולבים יחד, הסיכון הופך קטלני. משהו השתבש במקרה הזה".

כשנשאל איך ייתכן שדווקא בקבוצה של אנשים שלא באה במגע עם ה"עולם החיצון" דבר כזה קורה, הוסיף: "למרות הבועה, לוקח רגע של הסחת דעת כדי שמישהו יתלכלך. הנגיף הזה אינו מתמטיקה, אם זה היה כך, היינו מטפלים בו בצורה מושלמת. הסיכויים להידבק יהיו אפסיים רק אם ניכנס למעין כלא".