"קורונה? דבר לא ימנע ממני מלשחק בדרבי"

זלאטן איברהימוביץ' החלים והבקיע צמד בניצחון של מילאן 1:2 על אינטר. וגם: הנתון שמאפשר לרוסונרי לחלום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.20 - 09:15
עדיין רעב. איברהימוביץ' (GETTYIMAGES)
עדיין רעב. איברהימוביץ' (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

זה כבר כמה שנים "טובות" שמילאן, אחד ממועדוני הפאר בכדורגל העולמי, לא נמצאת בטופ - לא בזירה המקומית ובטח לא באירופה. האם עונת 2020/21 תביא איתה בשורה מבירת האופנה? לפחות על פי המחזורים הראשונים, נראה כי האדומים-שחורים יכולים שוב לחלום בגדול. הרוסונרי שמרו על מאזן מושלם בליגה - 12 נקודות מ-12 אפשריות - כאשר גברו 1:2 על אינטר בדרבי. ואם לשפוט על פי העבר, ההישג הזה הוא לא דבר של מה בכך.

גיבור הניצחון, איך לא, היה זלאטן איברהימוביץ'. שיתופו של החלוץ הענק בדרבי הוטל בספק לאחר שנדבק לפני כשבועיים בנגיף הקורונה, אבל זלאטן כמו זלאטן, חזר בזמן וסיפק צמד בדרך לשלוש הנקודות. "דבר לא יעצור אותי מלשחק בדרבי", סיפק בסיום השבדי ציטוט אופייני והוסיף: "מילאן לא ניצחה דרבי ארבע שנים, הייתי תקוע בבית במשך שבועיים, אז הייתי רעב מאוד וראו את זה".

"אני מרגיש שחקן שלם יותר מאשר לפני 10 שנים. אם הייתי ברמת כשירות של לפני 10 שנים, אף אחד לא היה עוצר אותי. ובכן, הם גם לא יכולים לעצור אותי עכשיו", המשיך איברהימוביץ' להתפייט. "אני מתאמן חזק, משחק עם ניסיון והחברים שלי לקבוצה מוכנים לעזור. אני לא אקבל מהם הורדת רגל מהגז, לא באימון ולא במשחק. אנחנו חייבים תמיד לתת 200 אחוז גם באימון".

מספרי הניצחון של מילאן בדרבי:
- זו הפעם החמישית בהיסטוריה שמילאן פותחת עונה עם ארבעה ניצחונות רצופים, והראשונה מאז 1995/6. בכל ארבעת המקרים הקודמים, ובכן, היא גם זכתה באליפות.

- זלאטן איברהימוביץ', שכבש פעמיים, השווה את שיאו של סילביו פיולה לשחקן מעל גיל 38 שכובש צמד או יותר. לשני השחקנים יש ארבעה משחקים כאלה במאזן.

- מילאן עומדת כעת על רצף מדהים של 24 משחקי ליגה בהם מצאה את הרשת. השיא שלה עומד על 29 משחקים כאלה, והוא הושג אי שם ב-1973.

- זה היה הניצחון הראשון של מילאן בדרבי במסגרת הליגה מאז ינואר 2016. אז כבשו אלכס, באקה וניאנג.

"אנחנו מרוצים שהצלחנו לגבור על יריבה מאד איכותית שעשתה לנו הרבה בעיות בעבר", סיכם סטפאנו פיולי. "זה ניצחון חשוב, אבל יש עוד דרך ארוכה לפנינו והרבה אזורים בהם אנחנו צריכים להשתפר. זלאטן? הוא היה עייף מאד, אפילו ביקש כמה פעמים להתחלף, אבל הפעם אני הייתי זה שהתעלם ממנו. הוא מדהים, מביא איתו הרבה דברים חיוביים לקבוצה. הוא מקצוען למופת".

תגובתו של המאמן המפסיד, אנטוניו קונטה: "זה מאכזב, כי החבר'ה באמת התאמצו והאמינו שהם יכולים לנצח. שיחקנו טוב ויצרנו הרבה הזדמנויות, אבל גם עשינו טעויות שהובילו לשני השערים שלהם. קיבלנו מצבים להשוות, אבל מילאן ניצחה ואנחנו נברך אותה על זה. זה נראה כאילו בכל משחק אנחנו מייצרים הרבה מצבים, אבל אנחנו חייבים להיות הרבה יותר קרי רוח וחדים מול השער. אני לא יכול להתלונן על הגישה של השחקנים".

אגב, אחרי הניצחון זלאטן צייץ תמונה של אריה אחרי שאכל את החיה האחרונה שצד.