הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מהיר ועצבני: מיטב הקרבות של זלאטן איברהימוביץ'

הוא הוציא את לוקאקו מהכלים, "עקץ" את זאפטה, "הקדיש" שער לגודין - וזה רק בחודש האחרון. זלאטן איברהימוביץ' עדיין מככב בגיל 39, אבל היריבים שלו לא תמיד אוהבים את הדרך. אחרי הפיצוץ האחרון, נזכרנו במיטב ה"קרבות" של חלוץ מילאן מהתקופה האחרונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.21 - 14:56

זלאטן איברהימוביץ' הוא מסוג השחקנים שמעבר להיותם כדורגלנים טובים, הם גם מטפחים אישיות יוצאת דופן. אדם שהוא מנהיג מטבעו, אחד שלא נרתע מכלום. לרוב זה מתורגם לרגעים שהמצלמה מאוד אוהבת לראות, אבל לאחרונה זה הוציא מזלאטן צד מתוח יותר. אגרסיבי יותר. לכן, ובעקבות הפיצוץ בינו לבין רומלו לוקאקו, חפרנו בארכיון ומצאנו את מיטב ה"קרבות" של הכוכב מהתקופה האחרונה.

העימות עם לוקאקו
נתחיל, איך לא, באירוע מעורר המחלוקת האחרון. התמונות של שני הגלדיאטורים עומדים זה מול זה, אומרות הכל - ולראייה, הן התפרסמו בכל העולם - אבל בכל זאת נזכיר מה קרה שם. על פי התקשורת האיטלקית, השוודי אמר ללוקאקו "לך תעשה את טקסי הוודו המחורבנים שלך במקום אחר", אמירה שכוונתה לעקוץ את הטקסים שאימו של לוקאקו עושה.

האמירה של איברה, כזכור, הוציאה את חלוץ אינטר מהכלים וגררה תגובה מכוערת ("אני אז**ן אותך ואת אשתך"). וזה לא נעצר שם: השניים המשיכו להתנגח במנהרה לחדר ההלבשה בהפסקה ולוקאקו, כאקט מתריס, אתגר את זלאטן לדו-קרב בחדר ההלבשה. "אתה רוצה שנדבר על אמא שלך?", כוכב מילאן ענה. ואת שאר ה"ברכות" נחסוך מכם. זה הסתיים, כידוע, בכרטיס אדום לזלאטן במחצית השנייה.

העקיצה לספאטה
הוויכוח עם לוקאקו היה אירוע קיצון אמנם, אבל רק כמה ימים לפני כן זלאטן נקלע לעימות נוסף. הפעם היה זה במשחק ההפסד לאטאלנטה, כשהכוכב נפל ברחבה וטען לפנדל לקראת הסיום. "אתה לא יכול לסיים משחק בלי פנדל, אה?", אמר לו זאפטה, והשבדי אמר בתגובה: "הבקעתי יותר שערים ממספר המשחקים ששיחקת בכל הקריירה שלך". לשאלתכם: לאיברה 567 שערים בקריירה, לזאפטה 350 הופעות בקריירה.

ההקדשה לגודין
ממשיכים הלאה, לניצחון על קליארי. זלאטן, כזכור, היה כוכב הניצחון של מילאן עם צמד נהדר - אבל בשער השני, הוא מצא דרך "ייחודית" לחגוג. תוך כדי החיבוקים מהחברים, זלאטן רץ לעברו של דייגו גודין וזרק לו "ברכה" תוך שהוא מסתיר את הפה. בתמונות שפורסמו אחרי, ניתן לראות את זלאטן מתקרב לבלם ומביט בו בהתרסה - אך לא ידוע מה נאמר.

האיום על אונוהה
כל המקרים שלמעלה, הם מקרים מהעונה הנוכחית - או יותר מכך, מהחודש האחרון - אבל בעבר הלא כל כך רחוק זלאטן גם הטיל אימה ב-MLS. במהלך שהותו בארה"ב, זלאטן "כיכב" בעימות עם נדום אונוהה מריאל סולט לייק. אונוהה טען ש"זלאטן איים עליו במהלך המשחק". "הוא אמר לי 'אני אפגע בך'", סיפר אונוהה, "זו לא הדרך הנכונה להתנהג עבור דמות עולמית. הוא בא אחרי זה להתנצל, אבל זה לא מקובל".

החניקה לקיאר
נלך עוד קצת אחורה בזמן, וניזכר בתקרית ב-2016 עם מי שלימים יהפוך לחברו לקבוצה במילאן. השניים התעמתו במהלך משחק בין מנצ'סטר יונייטד, בה שיחק החלוץ השבדי, לבין פנרבחצ'ה של קיאר. העימות הגיעו לשיאו כשזלאטן חנק את הבלם והשניים כמעט התקוטטו. קיאר העיד על זלאטן ש"הוא שחצן, אחד שמתגרה ביריבים".