הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מבטי שנאה": המכתב המצמרר של שחקן מילאן

טרגדיה באיטליה: סייד ויזין בן ה-20 התאבד בגלל גזענות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.21 - 17:16

טרגדיה באיטליה: סייד ויזין בן ה-20, לשעבר שחקן מחלקת הנוער של מילאן, נמצא אתמול (שישי) ללא רוח חיים. הבוקר התגלה כי ויזין הותיר אחריו מכתב שהתפרסם בתקשורת האיטלקית, ובו תיאר מציאות קשה והתעללויות על רקע מוצאו וצבע עורו הכהה.

"לאיפה שאני הולך, בכל מקום בו אני נמצא, אני מרגיש את המבטים הספקניים, את הדעות הקדומות ואת הפחד של האנשים מסביב", תיאר המנוח במכתבו. "אינני מהגר, אומצתי כשהייתי ילד, ואני זוכר איך כולם אהבו אותי בצעירותי, כיבדו אותי ודיברו איתי בשמחה וידידות. עכשיו זה נראה כאילו כולם התהפכו מהקצה אל הקצה".

ויזין ששיחק בעבר במחלקות הנוער של מילאן ובנבנטו ונפלט מעולם הכדורגל המקצועני, עבר לשחק קט-רגל ולאחר מכן מצא עבודה כמלצר, אך הצרות לא פסקו. "הצלחתי למצוא עבודה, אך נאלצתי לעזוב אותה בגלל שאנשים, בעיקר מבוגרים, סירבו לקבל ממני שירות. אם זה לא מספיק, האשימו אותי בכך שצעירים לבנים לא מצליחים למצוא עבודה".

ויזין תיאר מציאות נוראית בה נאלץ לספר בדיחות גזעניות בעצמו: "לעגתי לאנשים שחורים כדי להראות שאני כמו אותם אנשים שהתייחסו אליי רע, אבל זה היה מתוך פחד, פחד מהשנאה שראיתי בתוך העיניים של אותם אנשים כשהם מסתכלים על מהגרים".

בסיום מכתבו המצמרר כתב ויזין: "אני לא רוצה שיירחמו עליי, אני רק רוצה להזכיר לעצמי את כל מה שסבלתי, ושכל מה שאני ספגתי זה טיפה בים לעומת כל הסבל שחוו אלה שהעדיפו למות מאשר לחיות חיים של אומללות וגיהנום".