הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בעיה עמוקה": הגנת הברזל של יובנטוס קורסת

הגברת הזקנה עם פתיחת העונה הגרועה ביותר שלה מזה 60 שנה ועם מאזן ספיגות כמעט היסטורי. באיטליה בטוחים- ""יש לאלגרי בעיה עמוקה לטפל בה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.09.21 - 10:26
(GETTY)
(GETTY)

את פתיחת עונת 2021/22 יובנטוס לא תרצה לזכור, אבל כפי שזה נראה כרגע היא גם לא תוכל לשכוח. הגברת הזקנה רשמה אמש (ראשון) 1:1 בלבד נגד מילאן, ובכך מציגה לראווה מאזן אומלל של 2 נקודות בלבד מתוך ה-12 האפשריות, בעודה ממוקמת במקום ה-18 - מתחת לקו האדום.

למעשה, פתיחת העונה הנוראית של יובה חריגה במונחים היסטוריים. זו הפעם הרביעית בלבד בה יובנטוס לא מצליחה להשיג ולו ניצחון אחד בארבעת המשחקים הראשונים שלה, כשהפעם האחרונה שאירוע דומה אירע היה לפני לא פחות מ-60 שנה. אגב, באותה עונה מדוברת - 1961/62, הביאנקונרי סיימו במקום ה-12 בטבלה, כיצד זה יראה הפעם?

אבל יכול להיות שהנתון המדהים ביותר בנוגע ליובה הנוכחית, הוא מאזן הספיגות שלה. הקבוצה שידועה יותר מכל לאורך השנים בהגנת הברזל שלה, ספגה שער ב-18 המשחקים האחרונים שלה ברציפות. ליובה היה מאזן גרוע יותר רק פעמיים בעבר, ב-2010 וב-1955. ב'גאזטה' נכתב: "זאת לא בעיה של שחקנים. יש לאלגרי את קייליני, בונוצ'י, דה ליכט. מדובר בבעיה כרונית שאלגרי יצטרך למצוא דרך לטפל בה".

 

"אני אחראי למצב הזה בגלל ההחלטות הלא נכונות שעשיתי. הייתי צריך לשחק יותר הגנתי בגלל שהמשחק כבר היה בכיס שלנו. עשיתי טעויות", הודה מסימילאנו אלגרי בסיום. "אני מאוד עצבני על מה שקרה, כמעט הפסדנו בסיום. איבדנו את הריכוז ואת הנחישות שלנו. אסור לספוג שערים בכאלה רגעים במשחק, אנחנו חייבים להשתפר. עם כל הקרדיט למילאן, זה כמעט כאילו שאנחנו כבשנו שער עצמי. מזל שהשופט שרק לסיום, אחרת היינו מפסידים".

בניגוד ליובנטוס, ועל אף שלראשונה העונה לא ניצחה, במילאן יכולים להיות מאוד מרוצים כשהם צמודים לאינטר בפסגה עם 10 נקודות עד כה. "הקבוצה שיחקה טוב כל המשחק", סיכם המאמן סטפאנו פיולי, "עלינו למחצית השנייה טוב בהרבה והראנו התקדמות. זה רק המשחק הרביעי ויש עוד זמן לכולם להשתפר בטבלה, אבל זה נכון שעד עכשיו אפשר להיות מרוצים ממה שעשינו".