הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הילדות, אלוהים ואמבפה: זלאטן בראיון

פפ, מסי, יוגוסלביה ועוד: איברהימוביץ' בשיחה שאסור לפספס עם ה"קוריירה דלו סרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.21 - 18:00

זלאטן איברהימוביץ' אחד משחקני הכדורגל הגדולים של הדור האחרון, ועד היום אחד השחקנים הטובים באיטליה. איברה משחק בשורות מילאן בגיל 40 ומשמעותי לטובה בקבוצה של סטפנו פיולי. השחקן עם הפה הגדול שחרר לאחרונה אוטוביוגרפיה, וכחלק מקידום הספר התראיין היום (רביעי) ל"קוריירה דלו סרה" האיטלקי וחשף כמה דברים מעניינים במיוחד.

איברהימוביץ' דיבר על הילדות הקשה: "הזיכרון המוקדם ביותר שלי הוא מיוגוסלביה, הייתי שם בתור ילד בעידן הקומוניזם. הייתי ילד שתמיד סבל. בבית הספר הייתי שונה, כולם היו בלונדיניים ואני עם אף גדול ושיער שחור. בהתחלה הגבתי רע לבדידות הזאת. למדתי להפוך את הבדידות למוטיבציה. יש גזענות בכל מקום סביבי, גם בשבדיה. בצרפת למשל מארין לה פן ביקשה שיגרשו אותי אחרי שתקפתי את צרפת ואמרתי שזאת מדינה גרועה, פחדתי מהתגובה של האנשים. ואז מישהו הגיע אליי ברחוב ואמר לי שאני צודק".

זלאטן דיבר על המלחמה ביוגוסלביה: "היה קשה לאבא שלי. כל יום הוא שמע שמישהו שהוא מכיר מת, הוא עזר למהגרים. הוא ניסה לשמור עליי בטוח. כשאחותו מתה בשבדיה הוא לא נתן לי ללכת להלוויה. כשאח שלי מת הייתי שם. אבא שלי לא בכה. ביום לאחר מכן הוא הגיע לקבר ובכה מהבוקר עד הלילה לבדו".

איברהימוביץ' המשיך: "אני לא מאמין באלוהים, רק בעצמי. אין חיים אחרי המוות. כשאתה מת, אתה מת. אני לא יודע אם אני רוצה הלוויה או מצבה, מקום שיגרום למי שאהבו אותי לסבול. אני לא אוהב את זה שאומרים 'בהצלחה', אני מחליט איך דברים ילכו".

תפקיד המשפחה בחייו: "לידה של ילד זה הדבר הכי חשוב שיכול לקרות לך. אני מוכן לוותר על הכל בשבילם. ניסיתי לגרום להם לאהוב כדורגל אז לימדתי אותם לכדרר: אחד בכה, אחד הסתכל על ציפורים. מקסי, הגדול, בחר את איברהימוביץ' כשם משפחה ולא את שם המשפחה של אמא שלו. וינסנט עדיין לא החליט".

איברה דיבר על חלק משחקני העבר: "מטארצי הגיע מאחורה כדי לפגוע בי בזמנו. היו שחקנים קשים יותר. פאולו מלדיני היה מאוד אגרסיבי, אם הוא רצה לפגוע בך הוא היה פוגע בך. הוא נמנע מזה, כי הוא הקדיש את הפיזיות והרוע שלו למען הקבוצה. מטארצי היה מסוכן יותר. פליפו אינאזגי רוצה רק להבקיע. הוא תמיד אמר לי את זה: 'תכדרר, תמסור, תרים, אני מחכה מקדימה'. הוא ידע רק להבקיע, כמו דוד טרזגה".

איברהימוביץ' התייחס גם להווה: "מסי ורונאלדו חזקים מאוד, אני מעדיף את מסי כי שיחקנו ביחד. יש לנו מערכת יחסים מקצוענית. הבלון ד'אור הגיע השנה ללבנדובסקי. אמרתי לאמבפה שעדיף לו לעבור לריאל מדריד, כי זה ארגון גדול ומסודר יותר מפריז סן ז'רמן. אבל אמרתי לנשיא פ.ס.ז' לא למכור אותו".

זלאטן על מה שלא עבד בבארסה: "פפ גווארדיולה אף פעם לא הבין אותי, הוא רצה לתכנן כל מה שהייתי צריך לעשות על המגרש. השתנתי, אבל פפ לא אוהב שחקנים עם אישיות. הפכתי לבעיה שהוא לא הצליח לפתור, אז פתרתי אותו בשבילה ועזבתי. רונאלדו הברזילאי הכדורגלן הגדול בהיסטוריה".