דיווח: פלקאו הוצע לריאל מדריד, פלורנטינו פרס סירב

מונאקו אמנם הכחישה כל רצון למכור את פלקאו, שהגיע בקיץ לקבוצה מהנסיכות תמורת 60 מיליון יורו, אך בספרד מדווחים שהסקורר הוצע לסגנית האלופה. צ'לסי ויונייטד מעוניינות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.13 - 10:06
כבר בדרך החוצה? פלקאו (gettyimages)
כבר בדרך החוצה? פלקאו (gettyimages)
תחילת כתבההחל מהעונה הבאה ייאלצו ככל הנראה קבוצות בליגה הצרפתית לשלם מסים בגובה של 75% על כל שחקן שירוויח מעל למיליון יורו. זה החוק החדש שצפוי להייכנס לתוקף בעונת 2014/15. המשמעות: אם מונאקו תרצה להיות חלק מהליגה הצרפתית, והחוק אכן ייקבע, היא תהיה חייבת להפריש שכר הגבוה פי ארבעה לשחקניה הבכירים. במועדון מהנסיכות שוקלים מה לעשות עם רדאמל פלקאו, ששכרו יהיה גבוה במיוחד. על פי דיווחים בספרד, מונאקו הציעה את פלקאו, שהגיע רק בקיץ תמורת 45 מיליון יורו (ו-15 מיליון יורו נוספים כתלות בהישגים), לריאל מדריד, אך זו סירבה.

ז'וזה מוריניו היה מעוניין לצרף את פלקאו לסנטיאגו ברנבאו עוד לפני שהוא פוטר מהמועדון, אך פלורנטינו פרס סירב להצעה של מונאקו. הסיבה: לריאל נותרה מטרה אחת בלבד בחלון ההעברות הנוכחי - לצרף את גארת' בייל מטוטנהאם. על פי הדיווחים, מוריניו עדיין רוצה את פלקאו ולכן עשוי להביאו לצ'לסי. אולם, מוריניו רוצה גם את וויין רוני ממנצ'סטר יונייטד. בספרד טוענים כי אם רוני יעבור, השדים האדומים ינסו להביא את פלקאו.

לצד כל הדיווחים, השמועות והספקולציות, מונאקו שיחררה ביום שישי הודעה רשמית ובה היא מכחישה את הכל וטוענת ש"אל טיגרה", שרק הגיע למועדון, יוביל אותה להישגים בחמש השנים הקרובות.

יש לציין כי במונאקו בנו על כך שהם לא יצטרכו לשלם מסים, משום שכך נהוג בנסיכות, אך הובהר לה על ידי ראשי הליגה הצרפתית, שאם לא תנהל את עסקיה הפיננסים על אדמת צרפת החל מהעונה הבאה, היא תושעה מהליגה. אם מונאקו תרצה להיות חלק מ-Ligue1, היא תצטרך לשלם כאמור 75% על כל מי שמרוויח מעל למיליון יורו בשנה. למשל, אם שכרו של פלקאו עומד על 14 מיליון יורו נטו, אז דימיטרי ריבולובלב יצטרך להפריש לרשויות הצרפתיות סכום גבוה פי שלושה.