בריאל טוענים: אין לנו קשר לעונש של בארסה

על ראש הגנב בוער הכובע? סגן נשיא ריאל מדריד הגיב להאשמות של הקטאלונים, שטענו כי אחת הקבוצות הלשינה עליה. נשיא ברצלונה, ברטומאו, שוחח עם ספ בלאטר

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.14 - 12:04
תחילת כתבה

בברצלונה עדיין לא יודעים איך "לאכול" את העונש החמור שהטילה עליה פיפ"א, בעקבות החתמת עשרה קטנים שלא כחוק. כזכור, שלשום נקבע כי הקטאלונים לא יוכלו לצרף שחקנים עד קיץ 2015. אמש אמר נשיא ברצלונה, ג'וספ מאריה ברטומאו כי יש קבוצות שמחפשות להפיל את המועדון וטען כי "מחפשים את בארסה באופן אישי" ושבברצלונה ילחמו בכל הכוח.

בריאל מדריד החליטו להתעלם מהביטוי "על ראשו של הגנב בוער הכובע" וכבר מיהרו לצאת בהצהרה כי אין להם קשר לעונש של ברצלונה, לאחר שברטומאו טען כי בפיפ"א קיבלו טענה אנונימית בנוגע לפעילות הלא חוקית לכאורה של בארסה. "אין לריאל מדריד שום חלק בסנקציות שקיבלה ברצלונה", הבהיר סגן נשיא ריאל, פדרו לופס חימנס.

בספרד העלו את האפשרות שלופס, שמשמש גם כחבר בוועדה למען השחקן בפיפ"א, נחשף לפרטי החקירה של פיפ"א בעניין ברצלונה והיה מעורב בקביעת העונש. "היו דיונים בוועדה בעניין ברצלונה ולמדנו גם את התיקים, אך לא דיברנו בשום שלב על עונש, אין לי קשר אישי לסנקציות שספג המועדון", אמר סגן נשיא ריאל מדריד, שגם התייחס לסוגיה עצמה: "בעבר המועדונים הגדולים שיתפו פעולה עם החוקים של פיפ"א בהקשר של הגנה על קטינים, אך לצערי בתקופה האחרונה היו בעיות עם זה, התופעה הזו מדאיגה את פיפ"א".

בתוך כך, בספרד טוענים היום (שישי) כי ברטומאו כבר הספיק לשוחח עם נשיא פיפ"א ספ בלאטר בנוגע לפרשה האחרונה. לפי הדיווחים בספרד, בלאטר הבהיר לו כי לוועדות בפיפ"א יש עצמאות מוחלטת ולא תיתכן השפעה חיצונית או קונספירציה, כפי שטען ברטומאו. כבר אמש אישרו במועדון כי הם יגישו ערעור כנגד העונש הכבד שספגה ברצלונה.