הגיע הזמן: קסיאס פתח הכל על יחסיו עם מוריניו

שוער וקפטן ריאל מדריד דיבר לראשונה על הימים הקשים ההם. הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.14 - 08:20
תחילת כתבה

כמעט שנה וחצי עברה מאז עזב ז'וזה מוריניו את ריאל מדריד בתום שלוש שנים סוערות במיוחד, ובמהלך התקופה חיכה עולם הכדורגל לשמוע פעם אחת ולתמיד את הצד של איקר קסיאס בעימות המתוקשר ההוא. כעת זה הגיע. בראיון נרחב לרשת +CANAL בספרד, שוער וקפטן הבלאנקוס דיבר לראשונה - ובפתיחות רבה - על מערכת היחסים עם המאמן הפורטוגלי - מערכת יחסים שהפכה לעכורה.

כזכור, הכל החל בדצמבר 2012, אז הרעיד "המיוחד" את ספרד כולה, כאשר החליט לספסל את קסיאס לטובת אנטוניו אדאן האלמוני. מוריניו טען לאחר אותו משחק מול מלאגה - בו ריאל נכנעה 3:2 - כי "אדאן טוב יותר מאיקר", אבל לא צריך היה להיות גאון גדול כדי להבין שההחלטה לא נבעה מסיבות מקצועיות. על פי הדיווחים השונים בזמנו, הפורטוגלי כעס על יחסיו הקרובים של השוער עם שחקני ברצלונה וכן על כך שחברתו דאז ואשתו כיום, שרה קרבונרו, חשפה פרטים מתוך חדר ההלבשה.

כעת, אחרי הרקע לסכסוך המתוקשר, זכות הדיבור לקסיאס. "יש לי כבוד רב למוריניו, הוא מאמן נפלא", פתח הקפטן את דבריו והוסיף: "היחסים עימו היו טובים מאוד בהתחלה, עד תחילת הקרבות מול ברצלונה. לאחר מכן אפשר לומר שהדברים לא היו טובים מספיק".

אחרי דברי הפתיחה, השוער התייחס לעובדה ששוחח עם צ'אבי וקרלס פויול אחרי אחד ממשחקי הקלאסיקו, דבר אשר לא התקבל בצורה חיובית אצל מוריניו. "התקשרתי לצ'אבי ופויול כדי לשים סוף לזעם שיש בין שחקני ריאל מדריד לברצלונה. ייצרנו תדמית רעה באותו זמן, אבל לא ביקשתי סליחה מאף אחד", הבהיר "סן-איקר" את עמדתו. "מוריניו לא דיבר איתי על השיחה הזאת. אני לא יודע אם זה הפריע לו, אבל יש אנשים שאומרים שזה הפריע".

"בקיץ 2012 (אחרי האליפות), היחסים בינינו היו טובים, דיברנו הרבה, אבל אז דברים השתנו לקראת חג המולד. הקבוצה לא נראיתה טוב באותם ימים והיחסים הפכו לרעים מאוד", שיחזר קסיאס את הימים הקשים. "מוריניו לא אמר לי מילה על הדברים שאמרה שרה קרבונרו, אבל קל היה להרגיש בשינוי ביחסים. זמן קצר אחר כך נפצעתי והתחלתי להרגיש את ההתקפות. קראו לי בוגד וחפרפרת. אני חושב שזה לא הוגן לקרוא לי כך. כואב לי ששמים את הנאמנות שלי לריאל בספק - המועדון הזה נתן לי הכל".

"אולי הייתי צריך לדבר על זה אז, אבל העדפתי לשמור על שתיקה", סיכם הקפטן. "הרבה ביקרו אותי על כך שלא אמרתי כלום, אבל לא רציתי להוסיף שמן למדורה. אני לא מאשים אף אחד על שום דבר. יש לי כבוד רב למוריניו אבל אם משהו מטריד אותך או אם קרה משהו שלא אהבת, אתה צריך לדבר על זה. הרגשתי בודד בתקופה שבה הייתי פצוע. לא הרגשתי לא רצוי אבל בהחלט בודד".