"אם קטאלוניה תקבל עצמאות, ברצלונה תודח מהליגה שלנו"

בחבל הארץ לוחצים למשאל עם שיפריד אותו מספרד, ויו"ר מנהלת הליגה העביר למועדון הפאר ולאספניול מסר חד משמעי: "רק מדינה אחת יכולה לשחק בליגה הספרדית, וזאת אנדורה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.14 - 15:40
תחילת כתבה

הקלישאה אומרת שלא צריך לערבב פוליטיקה וספורט. למרות זאת, יש מקרים שלהחלטות מדיניות יכולה להיות השפעה על ליגה מסוימת, גם אם היא לא מעוניינת בכך. זה מה שקורה כעת בספרד, שם תוהים: האם ברצלונה ואספניול בדרך החוצה מהליגה הספרדית?

בקטאלוניה כבר המון זמן מנסים לתבוע עצמאות מספרד. לאחר שנים מנומנמות, שוב הנושא עלה לכותרות בדרישה למשאל עם בנושא. נכון לעכשיו בית המשפט דחה את הבקשה, אך יו"ר מנהלת הליגה בספרד, חבייר טבאס, הודיע: "במידה וקטאלוניה תיהפך לעצמאית, בארסה ואספניול לא ישחקו ב'לה ליגה'".

על פי טבאס, רק לקבוצות מאנדורה יש רשות להשתתף במשחקים בספרד. "החוקה של הספורט מאשרת רק לאומה אחת שאינה ספרדיה להשתתף בליגה הספרדית וכרגע זאת אנדורה".

"על מנת שנוכל לשלב גם מועדונים קטאלונים, דרוש תיקון בחוקה", הסביר יו"ר המנהלת. "עלינו לקבל אישור בינלאומי למהלך שכזה. אנחנו צריכים לראות אם כל המדינות יסכימו לשנות את החוקה".

עצמאות לקטאלוניה - מה הסיפור?
בהשראת המאבק לעצמאות של סקוטלנד, גם בקטאלוניה שוב מנסים להתניע מהלך דומה. בחבל הארץ כמובן שרוצים תוצאות אחרות מהסקוטים שהצביעו כנגד פרידה מבריטניה, אך נכון לעכשיו אין התקדמות בקמפיין שלהם. בספרד דחו את הבקשה לערוך הצבעה ב-9 בנובמבר, בנוסף, השעו את הפרסומים הרשמיים הקוראים למשאל עם.